fbpx
Menu
Chorwacja

Najlepsze domki mobilne w Chorwacji dla rodzin z dziećmi – Dalmacja

Dalmacja

Dalmacja to dla większości Polaków najpiękniejszy region w Chorwacji.  Rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku, od wyspy Pag na północy, aż po Zatokę Kotorską na południu, tworząc pas o szerokości do 50 km i długości około 400 km. Dzielimy ten region na Dalmację Północną, Środkową i Południową. Więcej o Dalmacji – TU

Podgora, Medora Orbis Mobile Homes & GlampingZOBACZ

Šibenik

Šibenik znajduje się w środkowej Dalmacji, gdzie rzeka Krka wpada do Adriatyku. Chroniony przez skały wapienne, słynie z ponad 300 wysp, wysepek, skał i raf na jego wodach. Jest to najstarsze miasto słowiańskie w Chorwacji, założone przez pierwsze plemiona słowiańskie, które przybyły na te tereny w VII wieku.

Canvas Holidays Mobile Homes Solaris – ZOBACZ

Zadar, Zaton Holiday Resort – ZOBACZ

Omiś 

Omiś  to miasto z portem w przepięknym ujściu rzeki Cetina, przez który zbudowany jest nowoczesny most. Stare miasto Omisz znajdujące się pod stromymi gołymi skalistymi cyplami jest miasteczkiem wąskich ulic i małych rynków. Na zachód stąd rozciąga się 1 km długa plaża piaszczysta. Na jej przodzie znajduje się szeroka mielizna, wytworzona przez namulisko rzeki Cetiny. Piaszczyste plaże ciągną się też od osiedla Stanici na południowy-wschód.

Omis, Mediteran Travel Mobile Homes Galeb – ZOBACZ

Živogošče, Victoria Mobilhome Camping Dole-Živogošče – ZOBACZ

Trogir

Trogir to portowe miasto w Dalmacji w Chorwacji. Trogir to wspaniałe miasto o średniowiecznym klimacie i architekturze. Sam spacer tymi klimatycznymi uliczkami powoduje, że cofamy się w przeszłość. Trogir uchodzi za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Było to jednym z powodów, dla którego jego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Seget Vranica, Trogir, Happy Camp mobile homes in Camping Belvedere – ZOBACZ

Orebić

Orebić to miasteczko na Półwysepie Pelješac w południowej Dalmacji. Rozciąga się tu bajeczny widok na wyspę Korulę, to kraina wina, przepięknych dzikich plaż i wspaniałej roślinności!

Orebic, Brugor Mobil Homes Lavanda – ZOBACZ

Korcula, Mobile Homes – Port 9 Camping – ZOBACZ

Pirovac, Croatia Camp Mobile Homes Pirovac – ZOBACZ

Orebic – Perna, Mobile Homes Adriatic Camping – Perna Orebic – ZOBACZ

Wyspa Pag

Wyspa Pag, wyspa w północnej Dalmacji zwana jest również księżycową wyspą. Wschodnia jej część z powodu mocnych uderzeń wiatru i dużego zasolenia jest zupełnie naga. Daje to wrażenie kamiennej pustyni!

Mobile home Melia in caravan park Strasko, Novalja – ZOBACZ

Mobile homes Ante Mali – ZOBACZ


Makarska

Makarska Apartments and Mobile Homes Makarska – ZOBACZ


Wyspa Murter

 Superior mobile home BLUE CLASS B1 – ZOBACZ

Jedziesz pierwszy raz do Chorwacji?

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź