Živogošće – Riwiera Makarska – Dalmacja


 

Živogošće

Riwiera Makarska jest uznawana, za jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Chorwackiego. Nie można temu zaprzeczyć, to tu wielki masyw Biokovo z górującym Sv. Jure styka się z krystalicznie błękitnym Jadranem. Znajdziemy tu większe miasteczka jak Makarska lub mniejsza jak właśnie Živogošće.

Živogošće

Położenie

W południowej części Riwiery Makarskiej, u podnóża gór Biokovo leży Živogošće. Składa się ona z trzech mniejszych, spójnych miejsc na wybrzeżu: Porat – Mala Duba – Blato i starych wiosek wzdłuż starej drogi. Z jednej strony otacza je Igrane a z drugiej Drvenik. W każdej z tych części znajdziecie piękno krajobrazu, krystalicznie czysty Jadran oraz spokój i ciszę!

Živogošće

Živogošće

Mapa

Živogošće

ładowanie mapy - proszę czekać...

Živogošće 43.182378, 17.163289

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Historia

Živogošće jest zamieszkana od iliryjskich czasów rzymskich. Iliryjskie grobowce położone na szczycie wzgórza Suzina stanowią swoim rodzaju świadectwo historii. Również willa Rustika w Mala Duba i Blato mają podobne znaczenie.

Živogošće

Rodzinne wakacje

Jeśli szukacie idealnego i cichego miejsca na rodzinne wakacje to strzał w dziesiątkę! Są to małe miejscowości, kilkadziesiąt budynków, kilka knajpek i sklepiki. Plaże są naprawdę ładne, dość drobne kamyczki. Jedne z fajniejszych w środkowej Dalmacji. Dzieci plażami były zachwycone. Można tu naprawdę odpocząć, a jeśli ktoś szuka większych rozrywek to w miasteczkach, które są położone zaledwie kilka kilometrów dalej je znajdzie.

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Urokliwe krajobrazy

Naturalne piękno gajów oliwnych i sosnowych lasów, piękne małe plaże żwirowe, które ciągną się na ponad 6 km długości, czyste i krystalicznie czyste morze. A to wszystko u podnóża wielkiej góry (wzgórzu Sutvid – 1155 m). Jeśli nie lubiecie zatłoczonych miejsc z gwarnymi promenadami to na pewno się tu Wam spodoba!

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Zwiedzanie

Według nas to wspaniałe miejsce wypadowe do:

Dubrownika – KLIKNIJ

Splitu – KLIKNIJ

Omiš – KLIKNIJ

na wyspę Brac – KLIKNIJ

na wyspę Hvar – KLIKNIJ

do Mostaru – KLIKNIJ

Živogošće

Zdjęcia – Jarosław Górecki

 


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 4,83)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku