fbpx
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Menu
Makarska / Regiony / Riwiera Makarska / Środkowa Dalmacja

Živogošće – Riwiera Makarska – Dalmacja

Živogošće

Riwiera Makarska jest uznawana, za jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Chorwackiego. Nie można temu zaprzeczyć, to tu wielki masyw Biokovo z górującym Sv. Jure styka się z krystalicznie błękitnym Jadranem. Znajdziemy tu większe miasteczka jak Makarska lub mniejsza jak właśnie Živogošće.

Živogošće

Położenie

W południowej części Riwiery Makarskiej, u podnóża gór Biokovo leży Živogošće. Składa się ona z trzech mniejszych, spójnych miejsc na wybrzeżu: Porat – Mala Duba – Blato i starych wiosek wzdłuż starej drogi. Z jednej strony otacza je Igrane a z drugiej Drvenik. W każdej z tych części znajdziecie piękno krajobrazu, krystalicznie czysty Jadran oraz spokój i ciszę!

Živogošće

Živogošće

Mapa

Živogošće

ładowanie mapy - proszę czekać...

Živogošće 43.182378, 17.163289

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie – najlepsze apartamenty i hotele w Živogošće – KLIKNIJ

Historia

Živogošće jest zamieszkana od iliryjskich czasów rzymskich. Iliryjskie grobowce położone na szczycie wzgórza Suzina stanowią swoim rodzaju świadectwo historii. Również willa Rustika w Mala Duba i Blato mają podobne znaczenie.

Živogošće

Rodzinne wakacje

Jeśli szukacie idealnego i cichego miejsca na rodzinne wakacje to strzał w dziesiątkę! Są to małe miejscowości, kilkadziesiąt budynków, kilka knajpek i sklepiki. Plaże są naprawdę ładne, dość drobne kamyczki. Jedne z fajniejszych w środkowej Dalmacji. Dzieci plażami były zachwycone. Można tu naprawdę odpocząć, a jeśli ktoś szuka większych rozrywek to w miasteczkach, które są położone zaledwie kilka kilometrów dalej je znajdzie.

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Urokliwe krajobrazy

Naturalne piękno gajów oliwnych i sosnowych lasów, piękne małe plaże żwirowe, które ciągną się na ponad 6 km długości, czyste i krystalicznie czyste morze. A to wszystko u podnóża wielkiej góry (wzgórzu Sutvid – 1155 m). Jeśli nie lubiecie zatłoczonych miejsc z gwarnymi promenadami to na pewno się tu Wam spodoba!

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Zwiedzanie

Według nas to wspaniałe miejsce wypadowe do:

Dubrownika – KLIKNIJ

Splitu – KLIKNIJ

Omiš – KLIKNIJ

na wyspę Brac – KLIKNIJ

na wyspę Hvar – KLIKNIJ

do Mostaru – KLIKNIJ

Živogošće

Zdjęcia – Jarosław Górecki

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • arek
  29 czerwca 2019 g. 10:36

  Byłem tam 2 lata temu w Blato , piękna kamerlana miejscowość .Polecam

  Odpowiedz
 • qra69
  21 listopada 2018 g. 22:37

  jakiś placyk zabaw znajdzie się w okolicy?

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź