fbpx
Menu
Makarska / Regiony / Riwiera Makarska / Środkowa Dalmacja

Živogošće – Riwiera Makarska – Dalmacja

Živogošće

Przez wiele lat odpowiadając na pytania moich czytelników stworzyłam serię e-booków, które, wg dotychczasowych czytelników, są bardzo pomocne w czasie pobytu w Chorwacji ze względu na swój praktyczny charakter oraz idealne dopasowanie do czytania na ekranie telefonu komórkowego.

Riwiera Makarska jest uznawana, za jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Chorwackiego. Nie można temu zaprzeczyć, to tu wielki masyw Biokovo z górującym Sv. Jure styka się z krystalicznie błękitnym Jadranem. Znajdziemy tu większe miasteczka jak Makarska lub mniejsza jak właśnie Živogošće.

Živogošće

Położenie

W południowej części Riwiery Makarskiej, u podnóża gór Biokovo leży Živogošće. Składa się ona z trzech mniejszych, spójnych miejsc na wybrzeżu: Porat – Mala Duba – Blato i starych wiosek wzdłuż starej drogi. Z jednej strony otacza je Igrane a z drugiej Drvenik. W każdej z tych części znajdziecie piękno krajobrazu, krystalicznie czysty Jadran oraz spokój i ciszę!

Živogošće

Živogošće

Mapa

Živogošće

ładowanie mapy - proszę czekać...

Živogošće 43.182378, 17.163289

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie – najlepsze apartamenty i hotele w Živogošće – KLIKNIJ

Historia

Živogošće jest zamieszkana od iliryjskich czasów rzymskich. Iliryjskie grobowce położone na szczycie wzgórza Suzina stanowią swoim rodzaju świadectwo historii. Również willa Rustika w Mala Duba i Blato mają podobne znaczenie.

Živogošće

Rodzinne wakacje

Jeśli szukacie idealnego i cichego miejsca na rodzinne wakacje to strzał w dziesiątkę! Są to małe miejscowości, kilkadziesiąt budynków, kilka knajpek i sklepiki. Plaże są naprawdę ładne, dość drobne kamyczki. Jedne z fajniejszych w środkowej Dalmacji. Dzieci plażami były zachwycone. Można tu naprawdę odpocząć, a jeśli ktoś szuka większych rozrywek to w miasteczkach, które są położone zaledwie kilka kilometrów dalej je znajdzie.

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Urokliwe krajobrazy

Naturalne piękno gajów oliwnych i sosnowych lasów, piękne małe plaże żwirowe, które ciągną się na ponad 6 km długości, czyste i krystalicznie czyste morze. A to wszystko u podnóża wielkiej góry (wzgórzu Sutvid – 1155 m). Jeśli nie lubiecie zatłoczonych miejsc z gwarnymi promenadami to na pewno się tu Wam spodoba!

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Živogošće

Zwiedzanie

Według nas to wspaniałe miejsce wypadowe do:

Dubrownika – KLIKNIJ

Splitu – KLIKNIJ

Omiš – KLIKNIJ

na wyspę Brac – KLIKNIJ

na wyspę Hvar – KLIKNIJ

do Mostaru – KLIKNIJ

Živogošće

Zdjęcia – Jarosław Górecki

 

TOP5 najpopularniejsze apartamenty w tym tygodniu:
Brač > Villa Slika
Pag > Mandre Island Pag
Ploče > Apartman Sanja
Mljet > Villa Evita Apartments
Korcula > Apartments Prigradica
... i wiele innych ZOBACZ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • arek
  29 czerwca 2019 g. 10:36

  Byłem tam 2 lata temu w Blato , piękna kamerlana miejscowość .Polecam

  Odpowiedz
 • qra69
  21 listopada 2018 g. 22:37

  jakiś placyk zabaw znajdzie się w okolicy?

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź