fbpx
Menu
Wydarzenia

Podsumowanie sezonu 2017 w Chorwacji

KIERUNKI

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy w Chorwacji zrealizowano 85 milionów noclegów

Na podstawie danych systemu eVisitor, w trakcie pierwszych ośmiu miesięcy w Hrvatskoj zrealizowano 14,8 miliona przyjazdów (+ 14 procent) i 85 milionów noclegów (+ 13 procent), a w samym tylko sierpniu zrealizowano 4,4 miliona przyjazdów (+ 6 procent) i 31,8 miliona noclegów (+ 6 procent). Najbardziej popularnymi kierunkami okazały się Rovinj, Dubrownik i Poreč.

Michał Rugula

Dubrownik

Nowe lokalizacje na liście Światowego dziedzictwa UNESCO

Lasy bukowe i systemy obronne to nowe chorwackie miejsca na liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Twierdza św. Mikołaja w Šibeniku oraz fortyfikacyjny system obronny miasta Zadaru, jak również trzy lasy bukowe w parkach narodowych Północny Velebit i Paklenica to ostatnio dodane chorwackie miejsca na liście światowego dziedzictwa UNESCO, na której Hrvatska ma już ogółem 10 swoich lokalizacji.

Sibenik

Michał Rogula

Dubrownik, najlepszy kierunek kongresowy

Dubrovnik, zdaniem regionalnego wydania międzynarodowego czasopisma specjalistycznego „Kongres”, został ogłoszony najlepszym spośród 71 miast kierunkiem kongresowym Europy Środkowej i południowo-wschodniej, który może przyjąć około tysiąca uczestników kongresów. Dzięki tamu Dubrownik otrzymał prestiżową nagrodę regionalną „Meetings Star”.

D-Resort Šibenik członkiem stowarzyszenia Small Luxury Hotels of the World

D-Resort Šibenik stał się członkiem prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia Small Luxury Hotels of the World, które zrzesza ponad 520 małych, luksusowych hoteli w 80 krajach świata. Stowarzyszenie na poziomie globalnym jest synonimem świetnego połączenia pobytu gości z najwyższym poziomem jakości usług.

Opatija zyskała nowe centrum kulturalno-turystyczne

W Opatiji otwarto interaktywne centrum kulturalno-turystyczne „Gervais“, które z pewnością przyczyni się do poszerzenia oferty kongresowej, kulturalnej i rozrywkowej najstarszego chorwackiego kierunku turystycznego. Obiekt będzie oferował odwiedzającym swój program przez cały rok, a w jego budowę zainwestowano prawie 50 milionów Kun.

Źródło: CNTB

Zdjęcia: Damian Piekarczyk

Opatija

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • An-jey
  15 listopada 2017 g. 09:37

  Dzień dobry! Dziękuje za taki piękny blog o Chorwacji! Zdjęcia są po prostu niedoścignione! Od dawna marzyłem o wyjeździe do Chorwacji, mam nadzieję, że się uda :))

  Odpowiedz
  • agnieszka
   15 listopada 2017 g. 18:56

   Dziękuję za miłe słowa 🙂 Na pewno wyjazd się uda!

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź