fbpx
Menu
Wydarzenia

Klepetan i Malena – miłość dwóch bocianów, która rozkwita co roku na wiosnę w Chorwacji

Klepetan i Malena są bohaterami jednej z najbardziej romantycznych historii w królestwie zwierząt – para co roku przeżywa kilkumiesięczną rozłąkę, aby na wiosnę znowu się połączyć. Wygląda na to, że w powiedzeniu, „jeżeli kocha, to poczeka” kryje się wiele prawdy.

Przez wiele lat odpowiadając na pytania moich czytelników stworzyłam serię e-booków, które, wg dotychczasowych czytelników, są bardzo pomocne w czasie pobytu w Chorwacji ze względu na swój praktyczny charakter oraz idealne dopasowanie do czytania na ekranie telefonu komórkowego.

Credits_Ivo Biočina

Foto: Ivo Biočina

Romantyczna historia w Chorwacji

Klepetan i Malena to para bocianów, którą wiele lat temu połączyła miłość. Na co dzień rezydują nieopodal chorwackiego miasta Slavonski Brod, gdzie mają uwite przytulne gniazdko. Spędzają tam razem kilka miesięcy, beztrosko wylegując się w południowym słońcu. Niestety każdego roku w sierpniu Klepetan zmuszony jest wyruszyć w podróż do ciepłych krajów i pozostawić swoją ukochaną. Wiele lat temu Malena doznała urazu, który sprawił, że nie może latać. Pozostaje jej czekać wiernie, aż ukochany powróci i jeszcze nie zawiodła. Po 215 dniach rozłąki bocian Klepetan znów powrócił do gniazda.

Romantyczne miejsca w Chorwacji? KLIKNIJ

2

Źródło materiałów:

Chorwacja-logo

 

TOP5 najpopularniejsze apartamenty w tym tygodniu:
Brač > Villa Slika
Pag > Mandre Island Pag
Ploče > Apartman Sanja
Mljet > Villa Evita Apartments
Korcula > Apartments Prigradica
... i wiele innych ZOBACZ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź