fbpx
Menu
Chorwacja / Wydarzenia / Zdjęcia Cromaniaków

Wręczenie nagród w konkursie ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”

O konkursie

W dniu 2 grudnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ambasadzie Republiki Chorwacji w konkursie Twoje zdjęcie w Ambasadzie.

Z pośród 150 zdjęć nadesłanych na konkurs, jury złożone z przedstawicieli Ambasady Republiki Chorwacji, blogu Cromania.pl oraz sympatyków Chorwacji wybrało 5 najlepszych zdjęć, które otrzymały nagrody.

DSC_5185

DSC_5181

DSC_5253

Xenia Chowaniec – 1 miejsce i Kinga Dąbrowska – 2 miejsce z Ambasador Republiki Chorwacji Andrea Bekic.

Lista zwycięzców – KLIKNIJ

1. Xenia Chowaniec – zdjęcie wyspa Hvar

2. Kinga Dąbrowska – zdjęcie wyspa Krk, Baška

3. Stanisław Ritter – zdjęcie Porec

4. Damian Piekarczyk – zdjęcie wyspa Hvar

5. Paweł Gęgotek – zdjęcie Makarska

lol

Rodzinna atmosfera

Wydarzenie odbyło się w rodzinnej atmosferze. Pani Ambasador, Andrea Bekić powiedziała wiele ciepłych słów o relacjach polsko-chorwackich oraz wręczyła przygotowane przez Ambasadę upominki zwycięzcom. Xeni Chowaniec za zajęcie pierwszego miejsca oraz Kindze Dąbrowskiej za drugie miejsce. Pozostali trzej autorzy wybranych zdjęć otrzymają nagrody drogą pocztową.

„Konkurs na najlepsze zdjęcie wykonane przez Polaków odwiedzających Chorwację jest odzwierciedleniem naszego pragnienia jak najlepszej komunikacji z Polakami, którzy coraz liczniej odwiedzają Chorwację. W tym roku liczba ta osiągnęła prawie 700 000, co oznacza, że Chorwacja zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej wybieranych przez Polaków celów podróży, polscy turyści zajmują natomiast szóste miejsce pod względem ilości osób odwiedzających nasz kraj.  

               Dla chorwackiej gospodarki to bardzo dobra informacja, tak samo jak dla naszego przekonania, że Chorwację naprawdę można promować, jako „Potęgę piękna” – „Superpower of beauty”! Ale liczby, procenty, rachunek ekonomiczny, czy też zarobek to nie wszystko!

To, co nas wzajemnie do siebie zbliża i tworzy jeszcze głębsze więzy między naszymi narodami, które w przeszłości dzieliły podobne losy i doświadczenia, to wzajemne bezpośrednie kontakty Chorwatów i Polaków, poznawanie naszego kraju, ludzi, obyczajów i kultury. 

                Codziennie spotykam Polaków, którzy odwiedzili Chorwację, znają takie miejscowości, których ja we własnym kraju jeszcze nie odkryłam. Dzielimy się wrażeniami o Chorwacji, ale i o Waszym przepięknym kraju. Rozmawiając z Polakami czuję, że faktycznie jesteśmy sobie bliskimi i przyjaźnie nastawionymi narodami, zachwyca mnie też polska wrażliwość i potrzeba obcowania z Morzem Adriatyckim. Wierzę także, że ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe w Chorwacji Polacy oprócz letniego odpoczynku i korzystania z plaży i kąpieli w morzu mogą korzystać również z tego ważnego formatu turystyki kulturalnej.

                Nasze jury nie miało łatwego zadania wybierając najlepsze fotografie. Cenimy sobie wszystkie nadesłane prace i cieszymy się z takiej formy komunikacji z opinią publiczną i polskimi przyjaciółmi. 

                Przez kilka miesięcy nagrodzone fotografie będą prezentowane w Ambasadzie, w pomieszczeniach protokolarnych, w których odbywają się oficjalne spotkania. One przedstawiają bowiem swoista syntezę przyjaźni polsko-chorwackiej”.

 – powiedziała Andrea Bekić, Ambasador Republiki Chorwacji.

DSC_5210

Andrea Bekic, Ambasador Republiki Chorwacji wręcza nagrody za 1 miejsce.

10177933_264977627008539_3332172213169614330_n

Andrea Bekic, Ambasador Republiki Chorwacji z Kingą Dąbrowską – 2 miejsce.

Agnieszka, pomysłodawca konkursu oraz prowadząca bloga Cromania.pl podziękowała Ambasadzie Republiki Chorwacji za wsparcie przy realizacji konkursu oraz wspaniałe przygotowanie ceremonii. Wręczyła również nagrody dla zwycięzców.

„W ramach konkursu wpłynęło 150 zdjęć. Dominował w nich krajobraz morski, co nie jest zaskoczeniem. Chorwacja ma bowiem jedną z najpiękniejszych linii brzegowych w Europie” – powiedziała Agnieszka Grudziąż, pomysłodawczyni konkursu oraz autorka bloga Cromania.pl.

Po oficjalnej uroczystości był czas na rozmowy polsko-chorwackie, wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie nowych kontaktów.

12316303_866641923455175_101150935819883705_n

Andrea Bekic, Ambasador Republiki Chorwacji wraz z Agnieszką Grudziąż, autorką blogu Cromania.pl wręcza nagrody, tu z Kingą Dąbrowską – 2 miejsce.

DSC_5214

DSC_5223

Andrea Bekic, Ambasador Republiki Chorwacji z Brand Manager firmy Podravka, Anna Laskowska

DSC_5242

DSC_5241

DSC_5231

DSC_5225

DSC_5189

Marijan Barić – Attaché w Ambasadzie Republiki Chorwacji

DSC_5247

Uczestnicy wydarzenia ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”

Sponsorzy

Na uroczystości zostały wręczone nagrody od sposorów.

DSC_5215

Anna Laskowska Brand Manager firmy Podravka wraz z Agnieszką Grudziąż, Cromania.pl, wręczają nagrody.

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja pięknej Chorwacji oraz wszelkich jej aspektów. Nadesłane zdjęcia były bardzo różnorodne, jednak dominował w nich temat krajobrazu. Ta sytuacja nie dziwi, gdyż Chorwacja ma jedną z najpiękniejszych linii brzegowych w Europie. Fotografie ukazały Chorwację okiem polskiego turysty – kliknij

II edycja konkursu

Konkurs Twoje zdjęcie w Ambasadzie zgodnie z zapowiedzią Ambasador Republiki Chorwacji, będzie miał swoją następną edycję w przyszłym roku.

Wystawa

5 wyróżnionych fotografii zostało wyeksponowane w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie, gdzie będą prezentowane w pomieszczeniach protokolarnych Ambasady aż do następnej edycji konkursu w 2016 roku.

DSC_5271

DSC_5255

Przemowa Pani Ambasador Republiki Chorwacji – Andrei Bekic.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź