fbpx
Menu
Krk / Kvarner / Wyspa Krk / Wyspy

Wyspa Krk – zatoka Kvarner

Położenie

Wyspa Krk to kolebka kultury chorwackiej. Położona jest na północy Chorwacji w zatoce Kvarner.  Jest połączona ze stałym lądem Krckim Mostem.

Wyspa krk

ładowanie mapy - proszę czekać...

Wyspa krk 45.038597, 14.518433

Noclegi

Najlepsze hotele i apartamenty na wyspie Krk – KLIKNIJ

Słynna Baška

Najbardziej znaną miejscowością na wyspie jest miasteczko Baška. W samym mieście i w jego okolicach znajduje się wiele pięknych plaż Adriatyku, takich jak Vela, gdzie turkusowy kolor morza zatrzymuje dech w piersiach.

W Baška została odnaleziona inskrypcja, jeden z najstarszych zabytków chorwackiego pisma głagolickiego. Jest to kamienna płyta z 1100 r. odnaleziona w kościele Świętej Łucji. Opis miasteczka – KLIKNIJ

Miasto Krk

Miasto Krk jest stolicą wyspy i głównym ośrodkiem działalności w regionie. Jego stara część jest otoczona 2000-letnimi murami obronnymi.

Ciekawostki na wyspie

Będąc na wyspie trzeba koniecznie odwiedzić Vrbnik, przepiękne miasteczko na skale z widokami na zatokę kvarnerską. Możecie tu znaleźć  najwęższą ulicę na świecie oraz skosztować wyśmienitego wina Žlahtina.

Dla kogo?

Wyspa Krk jest polecana wielbicielom aktywnego odpoczynku na łonie natury oraz rodzinom z dziećmi – KLIKNIJ

Artykuł przygotowany dla Wirtualna Polska – Turystyka

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź