Wyspa Hvar – Dalamacja

 

O wyspie

Wyspa Hvar, najbardziej słoneczna chorwacka wyspa w środkowej Dalmacji, jest dzisiaj uważana za jedną z dziesięciu najpiękniejszych na świecie.

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Próbując opisać jej piękno, Platon rzekł, że zatopiona Atlantyda była „szczęśliwą słoneczną wyspą wydzielająca upojne zapachy”. Każdy, kto choć raz odwiedził wyspę Hvar, z łatwością może wyobrazić sobie piękno Atlantydy.

Położenie

Wyspa Hvar

ładowanie mapy - proszę czekać...

Wyspa Hvar 43.172234, 16.442319

 

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Noclegi

Najlepsze hotele i apartamenty na wyspie Hvar – KLIKNIJ

Lawenda

Wyspa jest znana z dużej ilości pól lawendowych. Możemy je podziwiać w czerwcu i lipcu. Wtedy też pola zmieniają swój kolor na wszystkie odcienie fioletu a widok jest wprost sielankowy! Największe skupiska lawendy znajdują się przy miejscowości  Brusje.

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar

Dubovica Wyspa Hvar

Miasto Hvar

Miasto Hvar to wizytówka wyspy. To najmodniejsze miejsce na wyspie, a może i w całej Chorwacji. Samo miasteczko urzeka swoją architekturą i elegancją. Góruje nad nim wojskowa twierdza Fotrica, znana też pod nazwą Španjola. Możemy z niej podziwiać bajeczny widok na archipelag wysp piekielnych. KLIKNIJ

Wyspa Hvar

Miasto Hvar

Wyspa Hvar

Miasto Hvar

Wyspa Hvar

Dla kogo?

Wyspa jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rajskie plaże w pobliżu Zavali, dzikie południowe wybrzeże – Ivan Dolac, Sveta Nedjelja i Milna, piaszczyste plaże w pobliżu Jelsy, antyczna architektura w Starym Gradzie, niepowtarzalny klimat „Wenecji” w Vrboskiej – to tylko część niezapomnianych wrażeń, które czekają na turystów.

Wyspa Hvar

Ze względu na dużą ilość portów i przystani, wyspa jest idealna dla wilków morskich!

Wyspa Hvar

Zdjęcia: Damian Piekarczyk

Artykuł przygotowany dla Wirtualna Polska – Turystyka


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 4,63)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku