fbpx
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Menu
Środkowa Dalmacja / Trogir / Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo – Środkowa Dalmacja

Wyspa Čiovo – Trogir, Środkowa Dalmacja

Wyspa Čiovo leży w środkowej Dalmacji i jest połączona dwoma mostami z jednym z najładniejszych miasteczek na wybrzeżu – Trogirem.

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Położenie

ciovo

ładowanie mapy - proszę czekać...

ciovo 43.516670, 16.258330

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie – najlepsze apartamenty i hotele na wyspie Čiovo – KLIKNIJ

Okrug Gornji i Okrug Donji

Okrug Gornji i Okrug Donji dawniej wchodziły w skład Trogiru, a obecnie stanowią samodzielne miasteczka. Mastrinka, Slatine i Arbanija, które ciągną się wzdłuż brzegu Čiovo, idealnie nadają się na pobyt z dziećmi ze względu na swoje położenie, bliskość wspaniałego Trogiru, a także piękne plaże i klimat Dalmacji!

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Slatine

Szczególnie na uwagę zasługuje tu Slatine. Jest tu sporo sklepów, konob, a i plaże są dużo większe i ładniejsze niż w pozostałych miejscach oraz szczególnie przyjazne dzieciom.

   

Zwiedzanie

Do Trogiru i Splitu pływają taksówki wodne, także nie ma większego problemu, aby dostać się do tych miast o każdej porze kiedy chcemy. Oddany do użytku drugi most rozładował korki na wyspę. Jednak jeśli będziecie mieli zamiar wyjechać gdzieś dalej, zrobić większe zakupy w Trogirze, najlpiej to zrobić w południe lub pod wieczór, kiedy to korki są dużo dużo mniejsze. 

Zwiedzanie Trogiru – KLIKNIJ

Zwiedzanie Splitu – KLIKNIJ

Foto: Karolina Olejniczak

Plaże

Życie podwodne

Korki na wyspę

W szczycie sezonu może tu być jednak bardzo tłoczno. Dojazd na razie zapewnie jeden most, drugi jest w trakcie budowy. Często latem stoi się tu w dużych korkach.  Miejsce to szczególnie upodobali sobie Polacy.

Zdjęcia wyspy Ciovo – Jarosław Górecki

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

7 komentarzy

 • Anonim
  24 października 2019 g. 21:24

  Byłam miesiąc w lipcu 4 tygodnie. Korki od otwarcia nowego mostu minęły…a klimat cudowny. Konoby w Slatine 🍕 palce lizać, zwłaszcza dania z grilla. W tym roku było znacznie mniej turystów. Za rok będę tam znowu.

  Odpowiedz
 • Przemek
  28 lipca 2018 g. 23:08

  Drugi most na Čiovo jest już otwarty. A plaże najładniejsze są od strony otwartego morza

  Odpowiedz
 • Jaga Rudzińska
  1 marca 2018 g. 09:13

  Okrug Gornji jest świetny, dużo chodzenia pod górę i z góry, ale za to widoki piękne. To wszystko jest tak blisko, że my chodziliśmy do Trogiru.

  Odpowiedz
 • Anonim
  26 stycznia 2018 g. 09:28

  Ubych z Trogiru z dworca jest autobus. Kosztuje jakies 10Kn do przystanku „szkoła” w Okrugu.
  Tramwaj wodny droższy

  Odpowiedz
 • Ubych
  25 stycznia 2018 g. 17:13

  Chciałabym się dowiedzieć coś na temat miejscowości Okrug Gornij , gdyz tam się wybieram na urlop. Interesuje mnie głównie możliwość dojazdu z tej miejscowości morzem lub lądem do Trogiru, będzie to we wrześniu. Wiem że jest tam Marina , ale nie wiem czy jest przystań z której odpływają tramwaje lub taxi wodne, jeśli ktoś korzystał proszę o informacje , równiez o kosztach przejazdu ..

  Odpowiedz
  • bmi
   26 stycznia 2018 g. 09:30

   Ubych. Z dworca autobusowego jest świetny dojazd za jakies 10Kn do przystanku Szkoła w Okurgu.
   Tramwaj wodny jest droższy.

   Odpowiedz
  • Agnieszka
   12 maja 2018 g. 18:25

   Jest przystań dla taxi wodnych. Korzystałam ale ceny już nie pamiętam. Częściej chodziliśmy pieszo na skróty. Piękne widoki z góry na Trogir.

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź