fbpx
Menu
Środkowa Dalmacja / Trogir / Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo – Środkowa Dalmacja

Wyspa Čiovo – Trogir, Środkowa Dalmacja

Wyspa Čiovo leży w środkowej Dalmacji i jest połączona dwoma mostami z jednym z najładniejszych miasteczek na wybrzeżu – Trogirem.

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Położenie

ciovo

ładowanie mapy - proszę czekać...

ciovo 43.516670, 16.258330

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie – najlepsze apartamenty i hotele na wyspie Čiovo – KLIKNIJ

Okrug Gornji i Okrug Donji

Okrug Gornji i Okrug Donji dawniej wchodziły w skład Trogiru, a obecnie stanowią samodzielne miasteczka. Mastrinka, Slatine i Arbanija, które ciągną się wzdłuż brzegu Čiovo, idealnie nadają się na pobyt z dziećmi ze względu na swoje położenie, bliskość wspaniałego Trogiru, a także piękne plaże i klimat Dalmacji!

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Slatine

Szczególnie na uwagę zasługuje tu Slatine. Jest tu sporo sklepów, konob, a i plaże są dużo większe i ładniejsze niż w pozostałych miejscach oraz szczególnie przyjazne dzieciom.

   

Zwiedzanie

Do Trogiru i Splitu pływają taksówki wodne, także nie ma większego problemu, aby dostać się do tych miast o każdej porze kiedy chcemy. Oddany do użytku drugi most rozładował korki na wyspę. Jednak jeśli będziecie mieli zamiar wyjechać gdzieś dalej, zrobić większe zakupy w Trogirze, najlpiej to zrobić w południe lub pod wieczór, kiedy to korki są dużo dużo mniejsze. 

Zwiedzanie Trogiru – KLIKNIJ

Zwiedzanie Splitu – KLIKNIJ

Foto: Karolina Olejniczak

Plaże

Życie podwodne

Korki na wyspę

W szczycie sezonu może tu być jednak bardzo tłoczno. Dojazd na razie zapewnie jeden most, drugi jest w trakcie budowy. Często latem stoi się tu w dużych korkach.  Miejsce to szczególnie upodobali sobie Polacy.

Zdjęcia wyspy Ciovo – Jarosław Górecki

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

7 komentarzy

 • Anonim
  24 października 2019 g. 21:24

  Byłam miesiąc w lipcu 4 tygodnie. Korki od otwarcia nowego mostu minęły…a klimat cudowny. Konoby w Slatine 🍕 palce lizać, zwłaszcza dania z grilla. W tym roku było znacznie mniej turystów. Za rok będę tam znowu.

  Odpowiedz
 • Przemek
  28 lipca 2018 g. 23:08

  Drugi most na Čiovo jest już otwarty. A plaże najładniejsze są od strony otwartego morza

  Odpowiedz
 • Jaga Rudzińska
  1 marca 2018 g. 09:13

  Okrug Gornji jest świetny, dużo chodzenia pod górę i z góry, ale za to widoki piękne. To wszystko jest tak blisko, że my chodziliśmy do Trogiru.

  Odpowiedz
 • Anonim
  26 stycznia 2018 g. 09:28

  Ubych z Trogiru z dworca jest autobus. Kosztuje jakies 10Kn do przystanku “szkoła” w Okrugu.
  Tramwaj wodny droższy

  Odpowiedz
 • Ubych
  25 stycznia 2018 g. 17:13

  Chciałabym się dowiedzieć coś na temat miejscowości Okrug Gornij , gdyz tam się wybieram na urlop. Interesuje mnie głównie możliwość dojazdu z tej miejscowości morzem lub lądem do Trogiru, będzie to we wrześniu. Wiem że jest tam Marina , ale nie wiem czy jest przystań z której odpływają tramwaje lub taxi wodne, jeśli ktoś korzystał proszę o informacje , równiez o kosztach przejazdu ..

  Odpowiedz
  • bmi
   26 stycznia 2018 g. 09:30

   Ubych. Z dworca autobusowego jest świetny dojazd za jakies 10Kn do przystanku Szkoła w Okurgu.
   Tramwaj wodny jest droższy.

   Odpowiedz
  • Agnieszka
   12 maja 2018 g. 18:25

   Jest przystań dla taxi wodnych. Korzystałam ale ceny już nie pamiętam. Częściej chodziliśmy pieszo na skróty. Piękne widoki z góry na Trogir.

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź