Wyspa Čiovo – Środkowa Dalmacja


 

Wyspa Čiovo – Trogir, Środkowa Dalmacja

Wyspa Čiovo leży w środkowej Dalmacji i jest połączona mostem z jednym z najładniejszych miasteczek na wybrzeżu – Trogirem.

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Położenie

ciovo

ładowanie mapy - proszę czekać...

ciovo 43.516670, 16.258330

Okrug Gornji i Okrug Donji

Okrug Gornji i Okrug Donji dawniej wchodziły w skład Trogiru, a obecnie stanowią samodzielne miasteczka. Mastrinka, Slatine i Arbanija, które ciągną się wzdłuż brzegu Čiovo, idealnie nadają się na pobyt z dziećmi ze względu na swoje położenie, bliskość wspaniałego Trogiru, a także piękne plaże i klimat Dalmacji!

Wyspa Čiovo

Wyspa Čiovo

Slatine

Szczególnie na uwagę zasługuje tu Slatine. Jest tu sporo sklepów, konob, a i plaże są dużo większe i ładniejsze niż w pozostałych miejscach oraz szczególnie przyjazne dzieciom.

   

Zwiedzanie

Do Trogiru i Splitu pływają taksówki wodne. także nie ma większego problemu aby dostać się do tych miast o każdej porze kiedy chcemy. Największe korki to godziny poranne i popołudniowe. Także jeśli będziecie mieli zamiar wyjechać gdzieś dalej, zrobić większe zakupy w Trogirze, można to zrobić w południe lub pod wieczór, kiedy to te korki są dużo dużo mniejsze.

Zwiedzanie Trogiru – KLIKNIJ

Zwiedzanie Splitu – KLIKNIJ

Foto: Karolina Olejniczak

Plaże

Życie podwodne

Korki na wyspę

W szczycie sezonu może tu być jednak bardzo tłoczno. Dojazd na razie zapewnie jeden most, drugi jest w trakcie budowy. Często latem stoi się tu w dużych korkach.  Miejsce to szczególnie upodobali sobie Polacy.

Zdjęcia wyspy Ciovo – Jarosław Górecki


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 3,86)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku