fbpx
Menu
Kvarner

Selce – miasteczko na Kvarnerze z piaszczystą plażą

Miasteczko Selce znajduje się około 34 km od Rijeki. W  1894 roku otwarto tu pierwszy nadmorski kurort i wybudowano pierwsze wille i pensjonaty. Do dziś czuć tu arystokratyczny i elegancki klimat. Eleganckie wille, kawiarnie oraz śliczna promenada, skąd możesz podziwiać łódki w porcie. To bardzo ciekawe miejsce na wakacje z dzieciakami, ze względu na przyjazne plaże oraz klimat tego miejsca. Szczególnie zachwyca plaża Poli Mora, kolory wody są tu obłędne, a sama plaża jest urocza, drobny żwirek i piasek.

  

Plaże w Selce

Piaszczysta plaża Rokan

Plaża Rokan, słynna główna plaża Selce, to malownicza piaszczysto-żwirowa plaża z pięknymi kolorami morza. Szczególnie rodziny z dziećmi uwielbiają to miejsce. Za plażą znajduje się kilka barów i restauracji. Jest tu dmuchany zamek i zjeżdżalnie.

https://goo.gl/maps/4NtgbhvuVUpi1LSt8

 

 

Plaża Selce

Plaża  Selce położona jest bezpośrednio przy nadmorskiej promenadzie, ale z dala od zgiełku głównych plaż. Jest to mieszanka drobnych żwirowych i kamienistych plaż, z cichymi miejscami do opalania.

https://goo.gl/maps/z1foGtRxsVWAdBybA

Plaża Karlovac

Plaża Karlovac to żwirowa zatoka położona na północy miasteczka. Szczególnie piękny jest jasny kamyczek, który wraz z turkusowym morzem i śródziemnomorską zielenią drzew tworzy śliczny obrazek.

https://goo.gl/maps/n19Qz9Rgnro1sHvC8

Piaszczysta plaża Poli Mora

Plaża Poli Mora jest jednym z najpopularniejszych miejsc do pływania w Selce. Jest to żwirowo – piaszczysta plaża, która łagodnie opada do morza i jest idealna dla dzieci. Obok jest plac zabaw, dmuchany zamek wodny, a także duża zjeżdżalnia wodna. Jest tu sporo barów i knajpek. Jednak w sezonie jest tu bardzo tłoczno, o czym należy pamiętać planując dzień plażowania.

https://goo.gl/maps/itidjrcyZJvt3rye8

Selce aż czterokrotnie zdobyły tytuł najlepiej urządzonej miejscowości turystycznej w swoim regionie (na Kvarnerze) oraz otrzymały nagrodę Błękitnego Kwiatu w tej samej kategorii, ale już na całym Adriatyku. Selce, niewielkie, skromne miasteczko, kiedyś dom rybaków i murarzy, dziś malowniczy cel podróży, które gwarantuje wspaniałe plaże, bajkowe widoki oraz niezapomniany wypoczynek.

Jest to jedno z moich ulubionych miasteczek w całej Chorwacji i uważam, że jedno z najlepszych dla rodzin z dziećmi. W pobliżu jest mnóstwo atrakcji oraz wspaniałych miejsc do zobaczenia, jak Crikvenica, wyspa Krk czy Rijeka.

Selce w przewodniku

Dokładny opis całej Riwiery Crikvenickiej, w tym najlepsze plaże dla rodzin z dziećmi, atrakcje, resturacje, gotowe plany zwiedzania znajdziecie w tym przewodniku.

 

***

Artykuł powstał we współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną, w rezultacie podróży na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź