fbpx
Menu
Istria

Rabac – urokliwy kurort na Istrii

Rabac nazywany jest perłą, ze względu na jego białe żwirowe plaże, bujną śródziemnomorską roślinnością oraz krystalicznie czyste i przejrzyste wody morskiej. Położony jest na południowo wschodnim wybrzeżu półwyspu Istria, w zatoce Labin.

Rabac

Rabac

Mapa Rabac

Rabac

ładowanie mapy - proszę czekać...

Rabac 45.080701, 14.158675

Rabac

Rabac

Idealny na wakacje

Rabac to typowa wioska turystyczna. Piękne plaże, wspaniałe widoki, dużo kwater oraz hoteli oraz bardzo dużo punktów gastronomicznych, konoby, kafejki, piekarnie itd. To wszystko co trzeba, aby spędzić tu wymarzony urlop. Niestety w sezonie jest tu bardzo tłoczno. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Istrii.

Należy pamiętać, że Rabac to znany kurort, który może kojarzyć się komercją. Dla mnie miasteczko ma w sobie cechy uroczej mieściny, ale też powiewa tu lekką komercją! Także jeśli szukamy miejsca dość tajemniczego, pustego, z urocza starówką, to musimy pojechać w inne miejsce! Dużym plusem jest górujące nad Rabac miasteczko Labin. Tu znajdziemy wspaniałą starówkę i wspaniały klimat. Bardzo łatwo dostaniemy się tu z Rabac, wieczorem to miejsce jest idealne!

Także Rabac najlepszy na błogie lenistwo, a Labin na klimatyczne spacery…zestaw doskonały!

Noclegi

Noclegi w Rabac – najlepsze apartamenty i hotele >> KLIKNIJ

Rabac

Rabac

DSC_6907

Mój pierwszy raz

Rabac to był mój pierwszy raz z Chorwacją w 2002 roku. Mam tu wspaniałe wspomnienia i to dzięki temu miejscu zakochałam się w Chorwacji! Będąc w tym roku na Istrii postanowiliśmy go znów odwiedzić. Miejsce nadal zachowało swój urok. We wrześniu jest tu dużo spokojniej niż w sezonie. Główna promenada ciągnie się wzdłuż wybrzeża, możemy tu podziwiać piękne widoki. Zielone pagórki, turkusowy Jadran oraz łodzie kołyszące się w tle…

Rabac

Rabac

Rabac

Rabac

DSC_6934

Zakwaterowanie/ z dziećmi

W miasteczku znajdziemy bardzo dużo hoteli oraz kwater. Jeśli jedziemy z dziećmi, warto zapoznać się z topografią miasteczka. Domy są tu ułożone kaskadowo, a na stronie internetowej często odległość do morza podawana jest w prostej linii. Na miejscu możemy się mocno zdziwić. Na pewno im wyżej położony apartament, tym mamy piękniejsze widoki. Natomiast mamy tu duży wybór hoteli, które znajdują się zazwyczaj przy samej plaży. Warto wybrać to rozwiązanie pod uwagę, gdy przyjeżdżamy tu z rodziną. Warte do polecenia są hotele sieci Valamar – kliknij w zdjęcie

DSC_6906

DSC_6917

DSC_6895

casa-valamar-sanfior-13

Rabac – Błękitna flaga

Plaże w Rabac zostały wyróżniony “Błękitną Flagą” Eko-znaku w 2002 roku.

“Błękitna Flaga” to międzynarodowa nagroda ekologiczna, program świadomości ekologicznej w zakresie szkolnictwa i ochrony wybrzeża, prowadzony przez Międzynarodową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) w Europie i innych częściach świata. “

Czystość, różnorodność plaż, od żwiru po skałki na pewno przypadną Wam do gustu. Jednak plaż piaszczystych tu nie znajdziemy! To należy pamiętać, jadąc tu z małymi, np. raczkującymi dziecmi.

DSC_691411

Rabac z dziecmi

Rabac z dziecmi

Krajobraz

Wybrzeże z tej strony Istrii jest naprawdę spektakularne! Niedaleko stąd do masywu Ucka. Zielone pagórki a między zatoczkami odnajdujemy małej mieścinki…kolor wody zadziwia, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Rabac

Rabac

DSC_6939

Co zobaczyć w okolicy Rabac?

Odległości na Istrii między miasteczkami są tak niewielkie, że z Rabac możemy zwiedzać największe atrakcje regionu. Pula, Kamenjak, Opatija, Motovun i wiele innych. Szczególnie polecamy, aby udać się na pobliską wyspę Cres i Losinj. Blisko miasteczka znajduje się Brestova, z której możemy dostać się promem do miejscowości Porozina. Piękne widoki, zielone pagórki, dzikie krajobrazy to wszystko znajdziecie na wyspach! Naprawdę polecamy – KLIKNIJ

DSC_6941

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź