fbpx
Menu
Chorwacja / Istria

Istria – 5 miast na wybrzeżu, które musisz odwiedzić + polecane noclegi

Rovinj

Jedno z najbardziej romantycznych miasteczek jakie znam oraz perełka Istrii. Cudowne klimatyczne uliczki, bajeczne widoki, wspaniała atmosfera. Jego piękno można podziwiać bez końca. W każdej uliczce znajdujemy coś ciekawego, sklepiki, konoby czy małe winiarnie. Do tego zachód słońca i  stare zniszczone domy, o które uderza wzburzone morze! Trzeba tu być za dnia, kiedy piękne słońe odbija kolory starych kamienic i wieczorem, kiedy czuć zapach wina i owoców morza, a w konobach przesiadują tłumy turystów. To coś czego się nie zapomina!

O Rovinj przeczytasz tu

Polecane noclegi w Rovinj

Apartamenty

( kliknij w zdjęcie )

Hotele

Domy

Pula

Pula jako miasto mnie nie zachwyca, ale starówka to konieczny must see na Istrii. Amfiteatr w Puli to wyjątkowy zabytek, który onieśmiela swoją dostojnością. Na każdym kroku znajdziemy tu pozostałoścu po starożytnych budowlach. Wieczorem miasto nie nudzi, pełno ludzi, zapełnione kawiarnie i konoby. Wokół miasta znajdziemy piękne plaże. Będąc na Istrii zawsze odwiedzam starówkę, mam do niej jednak słabość. Więcej o Puli przeczytasz tu

Noclegi w Puli, Fazanie i okolicach

( kliknij w zdjęcie )

Fažana

Urocze niewielkie miasteczko w okolicach Puli. Zachwyca swoją kolorową zabudową i wspaniałą atmosferą. Piękna promenada, widoki na wyspy Brijuni, oraz bardzo przyjazne plaże dla rodzin z dziećmi. Jest to bardzo dobre miejsce na pobyt wakacyjny dla rodzin z dziećmi. Niby miasteczko jakich wiele, ale mi wyjątkowo przypadło do gustu! Więcej przeczytasz o Fazanie.

Vrsar

Miasto niedoceniane, ale naprawdę warte odwiedzenia. Starówka położona na wzgórzu, skąd roztacza się bajeczny widok na morze Adriatyckie i małe wysepki. To sieć wąskich uliczek, zapomnianych kościołkow, ukrytych konob oraz kolorowych kamienic. W miasteczku znajduje się port gdzie cumują piękne jachty i promenada na której przechadzają się turyści. Bardzo Wam polecam to miejsce!

Noclegi w mieście Vrsar

( kliknij w zdjęcie )

Poreč

W mieście Poreč panuje bardzo miła atmosfera, stare kamienice, wąskie uliczki, ukryte zabytki. Promenada, która prowadzi wzdłuż morza wygląda bardzo atrakcyjnie, wysokie palmy, piękne hotele i wspaniałe widoki! Jeśli zastanawiacie się, czy odwiedzić to miasto, to bardzo zachęcam. Dużo osób wybiera obrzeża miasteczka jako miejsce do pobytu wakacyjnego! Więcej przeczytasz o Porec.

Noclegi w Porec

( kliknij w zdjęcie )

Riwiera Opatijska

Celowo zostawiłam na koniec Riwierę Opatijską na czele z Opatiją, bo tak naprawdę z wielkim przytupem zamyka listę tych najważniejszych miast na wybrzeżu Istrii. Wszystkie powyższe leżą na zachodnim wybrzeżu, natomiast Opatija, Lovran i Moscenicka Draga znajdują się po wschodniej części Istrii, tej piękniejszej widokowo.

Opatija zachwyca. To mieszanina Chorwacji, Włoch i Austrii. Eleganckie kamienicie, kawiarnie, klasa, dostojność, bajeczny park Angolina, palmy, kwiaty, zapach kawy, wykwintne restauracje. Uwielbiam to miejsce. Minusem jest mała ilośc plaż zwirowych, ale widoki zapierają dech w piersiach. Promenada ciągnie się 12 km od Volosko do Lovran. Oficjalnie nazwana Promenadą Franciszka Józefa I, znana jako Lungomare. Opatija to również najstarszy chorwacki kurort i najstarszy hotel Kvarner w Chorwacji, który został otwarty 1884 roku.

Jestem wielką zwolenniczką tego miejsca, uwielbiam tu odpoczywać.  Polecam szczególnie na wypad we dwoje!

 

Noclegi Opatija i okolice

( kliknij w zdjęcie )


Rabac

Rabac nazywany jest perłą, ze względu na jego białe żwirowe plaże, bujną śródziemnomorską roślinnością oraz krystalicznie czyste i przejrzyste wody morskiej. Położony jest na południowo wschodnim wybrzeżu półwyspu Istria, w zatoce Labin. Rabac to typowa wioska turystyczna. Piękne plaże, wspaniałe widoki, dużo kwater oraz hoteli oraz bardzo dużo punktów gastronomicznych, konoby, kafejki, piekarnie itd. To wszystko co trzeba, aby spędzić tu wymarzony urlop. Niestety w sezonie jest tu bardzo tłoczno. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Istrii.

Noclegi w Rabac, Moscenicka Draga

( kliknij w zdjęcie )


O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź