fbpx
Menu
Chorwacja / Istria

Istria – 5 miast na wybrzeżu, które musisz odwiedzić

Rovinj

Jedno z najbardziej romantycznych miasteczek jakie znam oraz perełka Istrii. Cudowne klimatyczne uliczki, bajeczne widoki, wspaniała atmosfera. Jego piękno można podziwiać bez końca. W każdej uliczce znajdujemy coś ciekawego, sklepiki, konoby czy małe winiarnie. Do tego zachód słońca i  stare zniszczone domy, o które uderza wzburzone morze! Trzeba tu być za dnia, kiedy piękne słońe odbija kolory starych kamienic i wieczorem, kiedy czuć zapach wina i owoców morza, a w konobach przesiadują tłumy turystów. To coś czego się nie zapomina!

O Rovinj przeczytasz tu

Pula

Pula jako miasto mnie nie zachwyca, ale starówka to konieczny must see na Istrii. Amfiteatr w Puli to wyjątkowy zabytek, który onieśmiela swoją dostojnością. Na każdym kroku znajdziemy tu pozostałoścu po starożytnych budowlach. Wieczorem miasto nie nudzi, pełno ludzi, zapełnione kawiarnie i konoby. Wokół miasta znajdziemy piękne plaże. Będąc na Istrii zawsze odwiedzam starówkę, mam do niej jednak słabość. Więcej o Puli przeczytasz tu

Vrsar

Miasto niedoceniane, ale naprawdę warte odwiedzenia. Starówka położona na wzgórzu, skąd roztacza się bajeczny widok na morze Adriatyckie i małe wysepki. To sieć wąskich uliczek, zapomnianych kościołkow, ukrytych konob oraz kolorowych kamienic. W miasteczku znajduje się port gdzie cumują piękne jachty i promenada na której przechadzają się turyści. Bardzo Wam polecam to miejsce!

Fažana

Urocze niewielkie miasteczko w okolicach Puli. Zachwyca swoją kolorową zabudową i wspaniałą atmosferą. Piękna promenada, widoki na wyspy Brijuni, oraz bardzo przyjazne plaże dla rodzin z dziećmi. Jest to bardzo dobre miejsce na pobyt wakacyjny dla rodzin z dziećmi. Niby miasteczko jakich wiele, ale mi wyjątkowo przypadło do gustu! Więcej przeczytasz o Fazanie.

Poreč

W mieście Poreč panuje bardzo miła atmosfera, stare kamienice, wąskie uliczki, ukryte zabytki. Promenada, która prowadzi wzdłuż morza wygląda bardzo atrakcyjnie, wysokie palmy, piękne hotele i wspaniałe widoki! Jeśli zastanawiacie się, czy odwiedzić to miasto, to bardzo zachęcam. Dużo osób wybiera obrzeża miasteczka jako miejsce do pobytu wakacyjnego! Więcej przeczytasz o Porec.

Riwiera Opatijska

Celowo zostawiłam na koniec riwierę opatyjską na czele z Opatiją, bo tak naprawdę z wielkim przytupem zamyka listę tych najważniejszych miast na wybrzezu Istrii. Wszystkie powyższe leżą na zachodnim wybrzeżu, natomiast Opatija, Lovran i Moscenicka Draga znajdują się po wschodniej częsci Istrii, tej piękniejszej widokowo.

Opatija zachwyca. To mieszanina Chorwacji, Włoch i Austrii. Eleganckie kamienicie, kawiarnie, klasa, dostojność, bajeczny park Angolina, palmy, kwiaty, zapach kawy, wykwintne restauracje. Uwielbiam to miejsce. Minusem jest mała ilośc plaż zwirowych, ale widoki zapierają dech w piersiach. Promenada ciągnie się 12 km od Volosko do Lovran. Oficjalnie nazwana Promenadą Franciszka Józefa I, znana jako Lungomare. Opatija to również najstarszy chorwacki kurort i najstarszy hotel Kvarner w Chorwacji, który został otwarty 1884 roku.

Jestem wielką zwolenniczką tego miejsca, uwielbiam tu odpoczywać.  Polecam szczególnie na wypad we dwoje!

Ebook Chorwacja, Poradnik.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź