fbpx
Menu
Chorwacja

Plaża Divna – Półwysep Pelješac – bajkowa plaża

Plaża Divna znajduje się na Półwyspie Pelješac w okolicach miejscowości Trpanj. To jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Najlepiej pojawić się tu przed południem, kiedy słońce cudownie pada na morze tworząc idealnie błękitną wodę. Poza sezonem plaża prezentuje się spektakularnie!

Dojazd na plażę Divna

 • Do plaży Divna jedziemy drogą w kierunku Trpanj, ok. 2 km przed Trpanj jadąc od Dubrownika skręcacie w lewo, w drogę dość wąską i krętą na G. Vrucicę, ok. 8 km i zobaczycie Divną, a za 2 km Dubę.
 • Droga dość dobra, dopiero za miasteczkiem Dojna Vrucica robi się bardziej wąsko, do plaży zjeżdżamy dość emocjonującymi serpentynami.
 • Dojeżdżamy do Plaży Divna! Jednak było warto, za gór ukazuje się prawie pusta plaza w całej swojej okazałości! Jest pięknie, ze wszystkich plaż, które widziałam w Chorwacji, ta jest najpiękniejsza – Plaża DIVNA.
Ta woda – kryształ, te pagórki, ta zieleń, jest pięknie. Jest jeszcze dość wcześnie, więc prawie brak ludzi, cisza i spokój. Mogłabym tu tak siedzieć i napajać się tymi pięknymi widokami, cudnie!
Wiem, ze w Chorwacji są może i ładniejsze plaże, ale Divna wzbudziła we mnie nieopisane emocje, dla mnie po prostu bajka!

Duba Peljeska

Następnie warto skierować się w stronę Duby Peljeskiej. Jest to  mała osada. Nad brzegiem parę domków, które są dość wiekowe. Jest też kilka nowych. Sama wioska jest usytuowana dalej od brzegu, warto tam podjechać. Dość nietypowy klimat, wyjątkowo tu romantycznie i jakoś tak dziko.
We wrześniu jest tu pusto. Mam wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Mijamy kilku turystów, kilku lokalnych.
 
 
Dalej kierujemy się na plażę DubaWszystkie plaże wyglądają tu urokliwie. Musicie zobaczyć to miejsce.Dzikie i jeszcze mało tknięte przez turystów! Uwierzcie, na pewno zostaną Wam w pamięci na długie lata!
Zamykam oczy, od razu pojawiają się wspaniałe obrazy i czuć  wokół takie ciepło. Są to jedne z najmilszych wspomnień.
O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • P
  24 lipca 2020 g. 00:19

  Jest bezpłatny

  Odpowiedz
 • Sylwia
  30 lipca 2019 g. 20:14

  Witam, czy na plaży divna jest parking bezpłatny. A jeśli nie to czy pamiętasz ile kosztuje godzina,

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź