fbpx
Menu
Wydarzenia

Cromania.pl patronem medialnym – Dream Trip Adria

Dream Trip Adria

Morze Adriatyckie w przeważającej części łączy Włochy z Chorwacją. Pełne nadmorskich kurortów, popularne wśród właścicieli luksusowych jachtów i coraz częściej odwiedzane przez najzamożniejszych turystów. Przygotowaliśmy dla Was program, który pozwoli Wam poznać północną część Adriatyku w sposób inny od utartych schematów zwiedzania. Liczymy, że tak jak my, zakochacie się w tym wyjątkowym zakątku Europy. Czeka nas kilka niesamowitych dni w otoczeniu pięknych widoków, stylowej architektury, malowniczych dróg, przyjaznych ludzi, doskonałych win i wykwintnej kuchni. Jedź z nami nad Adriatyk.

Co zobaczycie?

Rozpoczniemy naszą wyprawę w Wenecji, gdzie po dotarciu samolotem, odbierzemy swoje samochody. Odwiedzimy Słowenię, która choć ma niewielki dostęp do morza, dba o niego w sposób szczególnie troskliwy, zapewniając niesamowite wręcz atrakcje. Sporo czasu spędzimy na półwyspie Istria, który dopiero kilka lat po II Wojnie Światowej został odłączony od Włoch. Jednak wieloletnia przynależność administracyjna do Italii wywarła taki wpływ, że Istria ciągle przypomina włoską prowincję i nazywana jest często małą Toskanią. Więce o Istrii – KLINKIJ

Ukryte skrby

Pozwól się zabrać w podróż na DREAM TRIP ADRIA. Wiemy jak odjechać kilka kilometrów od kurortu, aby znaleźć jeszcze nieodkryte przez wielką turystykę miejsca.

Program:

6 czerwca 2017 – Wenecja, Portoroz

 • Przylot do Wenecji, odbiór samochodów
  Wyjazd do Portoroz w Słowenii – 190km (2h jazdy)
 • Auta jadące bezpośrednio na imprezę, przyjeżdżają prosto do hotelu
 • Nocleg w hotelu w słoweńskiej miejscowości Portoroz
 • Uroczysta kolacja rozpoczynająca imprezę

7 czerwca 2017 – Piran, Rovinj, Hum

 • Zwiedzanie Piranu – najpiękniejszego miasta w Słowenii
 • Lunch w Konoba Morgan – jednej z najlepszych restauracji na całym półwyspie Istria, oferującej wyłącznie lokalne produkty przyrządzone w tradycyjny sposób
 • Wizyta w Momjan u producenta win Kabola

Odwiedzimy też najmniejsze miasto świata Hum. Miasto jest wpisane do księgi rekordów Guinessa wraz ze swoimi 21 mieszkańcami.

Zobaczymy też malownicze miasteczko Draguć, w którym czas zatrzymał się 100 lat temu, a leniwe koty chętnie pozują do zdjęć.

 • Nocleg w Rovinj, jednym z najpiękniejszych miast Adriatyku
 • Kolacja w hotelu

Menu degustacyjnie połączone z degustacją win Kabola.

8 czerwca 2017 – Rovinj, Novigrad

 • Śniadanie i czas wolny na zwiedzanie przepięknego Rovinj

Pojedziemy do Fiordu Lim, słynnego z hodowli i połowu świeżych ostryg i przegrzebków.

Dalej dojedziemy do miasta Novigrad, gdzie w porcie rybackim zjemy lunch w bezpośredniej bliskości kutrów rybackich. Posileni wyruszymy w krętą trasę prowadzącą do miasta artystów, położonego na wzgórzu Groznjan. To niezwykle fotogeniczne miasteczko urzeka ilością małych galerii.

 • Kolację zjemy ponownie z Rovinj, aby wieczorem móc odwiedzić liczne bary znajdujące się na starówce i porcie rybackim

9 czerwca 2017 – Oprtalj, Motovun, Buzet

 • Dzień pod znakiem świeżych trufli

U podnóża miast Motovun i Buzet porastają lasy obfitujące w trufle. Aby poznać dokładnie tajemnicę tych drogocennych grzybów, pojawimy się z wizytą do domu Państwa Karlić – zawodowych zbieraczy i przetwórców trufli. Wraz z przewodnikami i specjalnie wytresowanymi psami wybierzemy się do lasu, gdzie samodzielnie poszukamy tych wyjątkowych smakołyków. Po powrocie z lasu, gospodyni, Pani Radmila Karlić uraczy nas posiłkiem opartym właśnie o ten lokalny przysmak.

Posileni i pełni leśnych wrażeń ruszymy w dalszą drogę. Zwiedzimy niedalekie miasto Motovun, położone na wysokim wzgórzu, z którego rozpościerają się piękne widoki na cały półwysep Istria. Kilkanaście kilometrów krętej, górskiej drogi dzieli nas od niewielkiego miasteczka Oprtalj. To magiczne miasto, w którym nie tylko przeczytać, ale i napisać książkę by się chciało. Wzgórza Oprtalj również zapewniają niesamowite widoki na okolicę.

 • Odwiedziny u producenta win Benvenuti
 • Nocleg w mieście Opatija

Było to ulubione miejsce wakacyjne cesarza Austro-Węgier, co uczyniło Opatiję pierwszym kurortem nad Morzem Adriatyckim. Liczne pałace działające dziś jako eleganckie hotele, powodują, że miasto do złudzenia przypomina Monte Carlo.

 • Kolacja degustacyjna z winami Benvenuti

10 czerwca 2017 – Plitvicka Jezera, Porec

Opuszczamy Opatiję, żeby zobaczyć jeden z piękniejszych kompleksów wodospadów w Europie – Plitvicka Jezera.
W tym urzekającym miejscu spędzimy całe popołudnie, skąd udamy się do powrócimy do znanego kurortu Porec, gdzie czeka nas uroczysta kolacja kończąca naszą Adriatycką przygodę.

 • Degustacja win Damjanić i Roxanich

11 czerwca 2017 – Wenecja

 • Śniadanie, pożegnania i uściski
 • Impreza dobiegła końca

Informacje o wydarzeniu oraz źródło: KLIKNIJ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • Jurek
  19 maja 2017 g. 14:02

  jak droga jest taka przyjemność? : )

  Odpowiedz
  • agnieszka
   11 czerwca 2017 g. 19:48

   Tu szczególy, to juz trzeba pytac organizatora-http://dreamtripevents.com/wp-content/uploads/2017/03/Dream-Trip-Adria-2017-PL.pdf

   Odpowiedz

Napisz odpowiedź