fbpx
Menu
Dojazd

Korki na granicy Chorwacji – jak omijać?

W związku z dużymi utrudnieniami na granicach między Słowenią, a Chorwacją, przypominamy, że warto korzystać z innych przejść granicznych w Chorwacji, które mogą być mniej uczęszczane.

Mapa przejść granicznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowało bardzo użyteczną mapę przejść granicznych z godzinami otwarcia.

Croatia Traffic Info

Wszystkie informacje odnośnie ruchu na drogach znajdziecie również na stronie www.hak.hr

Legenda:

Europejski Obszar Gospodarczy, EOG obejmujące państwa Unii Europejskiej + ISlandia + Liechtenstein, Norwegia z wyjątkiem Szwajcarii.

CH- Szwajcaria

Przejścia graniczne Chorwacja – Słowenia z godzinami otwarcia

Kamerki z sytuacją z przejść granicznych:
Macelj
Bregana
Pasjak
Rupa
Kaštel

Źródło: total-croatia-news.com

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

1 Comment

  • Marcin Opus
    15 lipca 2017 g. 21:12

    Chorwaci po prostu jaja sobie robi. Przed bramkami korek na dwie godziny, z powrotem na półtorej. Zarówno wjazd i wyjazd. Do tego co jakiś czas kolumna, nie wiadomo dlaczego, zwalnia, mimo że nie ma żadnych utrudnień. W sumie droga 500 km. przy jeździe trochę niezgodnie z przepisami 8 godzin, zamiast spokojnych pięciu. Zapomniałem, przy podjeździe w góry ograniczenie z powodu silnego wiatru odpowiednio do 80 i 60, kolumna jedzie odpowiednio 40 i 20. Natomiast pojazdy jadące z góry nie mają chyba żadnych ograniczeń, bo robią coś 130. Dziwne? Wiem że w Polsce też sa bramki na autostradach, ale my nie utrzymujemy się z turystyki w takim stopniu, jak Chorwaci.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź