fbpx
Menu
Istria / Kvarner / Północna Dalmacja / Południowa Dalmacja

Chorwacja – plaże dla psów – Istria i Kvarner

Pies jest naszym najlepszym przyjacielem. Wszyscy lubimy zabierać naszego zwierzaka na wakacje do Chorwacji, jednak nie zawsze jest to możliwe. Ponieważ nie wszyscy lubią pływać lub dzielić swoją plażę z psem, Chorwaci wychodzą na przeciw turystom. Przygotowali wiele odcinków na plażach lub nawet całe plaże wyłącznie dla psów. Wszystkie są wyposażone w specjalne pojemniki dla psów, ławki, bieżącą wodę, prysznice dla psów.

Przy tych plażach zwykle znajduje się niebieski znak z psem, co ilustruje, że można zabierać psa na plażę.

Joanna Pasieka

ISTRIA – PLAŻE DLA PSÓW

– Umag – plaża Laguna w osiedlu turystycznym Sol Stella Maris

– Umag – plaża w osadzie Sol Polinezja : prysznice dla psów:

– Savudrija – plaża dla psów w pobliżu latarni morskiej. Plaża jest w cieniu.

– Porec – w pobliżu miejscowości Stari Cervar , w zatoce w pobliżu hotelu Laguna Materada, plażaBlue Moon , część zatoki na plaży Bijela Uvala, plaża w obozie Istra. W Porec jest wiele plaż podpisanych Błękitną Flagą, gdzie psy nie są akceptowane. Plaża Blue Moon jest wybrukowana, pełna ścieżek spacerowych. Istnieją również dwa bary na plaży.

– Pula – Galebove stijene, Štinjanska vala (1,6 – 15.9 od 20:00 do 8:00). Galebove stijene znajduje się 5 km od Verudela, Štinjanska Vala jest oddalona 20 km. Te plaże to samotne i dzikie, kamieniste plaże.

– Pula – Premantura i Rt Kamenjak : plaża dla psów w obozie Stupice.

– Pula– Plaża Verudela:

– Pula – Plaża Zlatne Stijene

– Rovinj – plaże w ośrodkach turystycznych Villas Rubin : w zatoce Lone, Paradiso Beach, Zlatni rt. Prysznice dla psów i kubki na wodę.

– Medulin – plaża w Camp Medulin

Anna Gumienna

KWARNER – PLAŻE DLA PSÓW

– Selce – Camp Selce : psia plaża w Camp Selce.

– Crikvenica – Plaża Podvorska: Podvorska jest jedną z najlepszych plaż dla zwierząt na Adriatyku. Prysznice, kosze, woda. Od 2010 r. Tu o plaży – KLIKNIJ

– Opatija – plaża dla psów między Opatija i  Ičići

– Lovran – Plaża przy Villa Frappart, plaża żwirowa

– Moscenicka Draga : Pobliski hotel Marina : plaża chroniona dla psów, bez cienia.- Wyspa Cres – plaża w Camp Kovacine

– Wyspa Krk – Vela plaza w Baska.

– Wyspa Krk – Silo: beach Silo, w Camp Tiha:

– Wyspa Losinj – 8 plaż. Różne lokalizacje na odcinku plaży Veli Zal do Lanterna. Na plażach są pojemniki na odpady psów, prysznice na plaży. Turyści mogą zabrać swoje zwierzęta również na wyspy Ilovik, Susak, Unuj, Veli Losinj, Nerezine, Artatore, Suncana Uvala i Zagazine.

– Wyspa Pag – Simuni

– Wyspa Pag – Strasko: Obóz Strasko: plaża w Obozie Strasko, prysznic dla psów, pojemniki na odpady psa

Wyspa Rab – Prawie każda plaża na wyspie ma sekcję przyjazną psom, w której można zabrać swoje psy do kąpieli. Jednak należy przynieść swoją miskę z wodą i parasol dla swojego zwierzaka.

Patrycja Kaczmarzyk

WARTO WIEDZIEĆ

Każda plaża ma własne zasady. Wiele z nich nie jest otwartych przez cały dzień.  Musicie mieć swoje woreczki na psie odpady. Nie wszystkie plaże mają bezpłatne pojemniki.

Plaze dla psów w Chorwacji

Natalia Romak

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź