fbpx
Menu
Chorwacja / Południowa Dalmacja

Komiža – wyspa Vis – południowa Dalmacja

Komiža leży nad głębokim zalewem na zachodnim wybrzeżu wyspy Vis u podnóża wzgórza Hum.

Cisza i spokój

Mimo, że jest to tylko 15 minut jazdy od miasta Vis, oba miasta są bardzo różne. Komiža jest znacznie spokojniejsza i ma bardziej lokalny charakter. Vis przyciąga tłumy żeglarzy i jest bardziej ekskluzywny, podczas gdy Komiža jest spokojna, można tu się zrelaksować, siedzieć pół dnia w maleńkiej kawiarni i obserować wolny rytm miasta.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie – najlepsze apartamenty i hotele w Komiža – KLIKNIJ

Plaże

Dzięki lagodnemu sródziemnomorskiemu klimatowi pobyt w Komižy jest przyjemny również w trakcie zimowych miesiecy.  Plaże ciagną się wzdłóż miasteczka, spacerując oglądamy bajeczne widoki! Jest też gęsty las drzew otaczający plażę, co oznacza, że w czasie upałów cień zapewni nam schronienie.

Winiarstwo

Cala historia wyspy Vis powiazana jest z rybolówstwem oraz z uprawą winorosli i winiarstwem, które i w dniu dzisiejszym jest podstawa gospodarki i dalszego rozwoju. Najbardziej znane gatunki to Vugave i Plavac. 

Muzeum Rybolówstwa

Warto odwiedzić Muzeum Rybolówstwa oraz zobaczyć spektakle teatralne w trakcie Komizskiego Lata Kulturalnego.

Idealna na spokojne wakacje

Jest typowym śródziemnomorskim miasteczkiem z wąskimi uliczkami i domami zbudowanymi z kamienia, jeden obok drugiego. JEst tu spokój, cisza i niesamowity klimat. Warto tu zostać na dłużej.
Zdjęcia: Xenia Chowaniec
O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź