fbpx
Menu
Chorwacja dla żeglarzy

Zalety spędzenia wakacji ze znajomymi lub rodziną na jachcie

Wakacje to wspaniały czas, kiedy odkładamy na bok troski życia codziennego i ruszamy przed siebie, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Jeśli znudziło Cię spędzanie urlopu nad polskim morzem, Mazury znasz jak własną kieszeń, a mniejsze akweny nie dostarczają Ci już rozrywki, skieruj kompas w kierunku słonecznej Chorwacji i ciesz się niezapomnianą przygodą.

Spełniaj marzenia

Jeśli marzysz o pełnych emocji i przygód wakacjach, rejs po ciepłych wodach Adriatyku może okazać się tym, czego właśnie szukasz. Czarter jachtów w Chorwacji nie jest już ani taki drogi, ani skomplikowany, jak było to jeszcze kilka lat wcześniej. Popularność tego kierunku sprawiła, że armatorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom żeglarzy i dostosowali swoją ofertę do trendów panujących na żeglarskim rynku. Katamarany, łodzie żaglowe, motorówki, jachty luksusowe – możesz wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert. Jeśli pewnie czujesz się na polskich akwenach, a żeglowanie poza granicami kraju nadal Cię nie przekonuje, zapoznaj się z najczęściej wymienianymi przez uczestników rejsów zaletami i wynajmij łódź dla siebie!

Lato pod żaglami, czyli przygoda życia.

Nawet największa pasja nie smakuje tak dobrze, jeśli nie mamy jej z kim dzielić. Jeśli do tej pory żeglowałeś samotnie, lub w gronie zaufanych przyjaciół, czas pokazać swojej rodzinie, do czego Twoje serce każdego roku tak się wyrywa. Zabierz na pokład dzieciaki i zaszczep im żeglarskiego bakcyla. Wspólne rejsy to doskonała okazja do zacieśnienia rodzinnych i przyjacielskich więzi. Niektórzy żartują, że siłą rzeczy na tak małej przestrzeni trzeba żyć ze sobą w zgodzie. Prawda jest jednak z goła inna – wspólne czynności, wymagające zaangażowania całej załogi – dbanie o jacht, stawianie masztu, wachty nocne i kambuzowe, manewry przy kiepskiej pogodzie, a nawet cumowanie – to doskonałe okazje do tego, by bliżej i lepiej się poznać. Wakacje pod żaglami zakładają aktywny wypoczynek. Wymagają doskonałej organizacji, komunikacji i zaangażowania – dzięki temu możemy nie tylko świetnie przeżyć czas rejsu, ale na zawsze zmienić zwyczaje panujące w naszej rodzinie.

Dlaczego warto spędzić wakacje na morzu?

  • Wybierając wakacje w Chorwacji otrzymujemy niemal 100% gwarancję pogody. Oczywiście może się zdarzyć, że natrafimy na kilka deszczowych dni w trakcie naszego pobytu. Z reguły jednak lata są gorące i słoneczne, a na tym nam przecież zależy najbardziej.
  • Szeroka oferta armatorów pozwala na wybór takiej łodzi, jaka najlepiej odpowie na nasze aktualne potrzeby. Dzięki wygodnym, nowoczesnym kojom, doskonale wyposażonemu kambuzowi i dobrze rozplanowanej mesie, mieszkanie na jachcie już dawno przestało kojarzyć się z niewygodą. Komfortowe warunki sprawiają, że rejs mija w mgnieniu oka, a my nabieramy ochoty na kolejną wyprawę.
  • Wspólne wachty nocne pod rozgwieżdżonym niebem to sceneria rodem z filmów romantycznych. Każda dziewczyna marzy, by oglądać wschody słońca przy szumie fal. Jeśli w natłoku codziennych obowiązków ciężko Wam znaleźć czas dla siebie – rejs może być doskonałym pomysłem, by się zbliżyć i lepiej poznać.
  • Wakacje są krótkie, a atrakcyjnych miejsc do zobaczenia tak wiele. Wynajem łodzi to rewelacyjny sposób na to, by odwiedzać wiele wspaniałych zakątków, jednocześnie czerpiąc radość z podróży. Jeśli zdecydujemy się na czarter jachtu – tylko od nas i naszej wyobraźni będzie zależało jaką trasę rejsu wybierzemy, gdzie zakotwiczymy i ile czasu spędzimy na lądzie. W razie zmieniających się warunków atmosferycznych, będziemy mogli szybko reagować i zmieniać destynację swojej podróży.

Lato pod żaglami

Jeśli marzysz o niezapomnianej przygodzie w pięknej, morskiej scenerii, tęsknisz za słońcem, pysznym jedzeniem i doskonałym towarzystwem – wybierz lato pod żaglami. Za 10, 15, może 20 lat nie będziesz wspominał kolejnego wyjazdu na pole campingowe, pełne nużących, podobnych do siebie dni. Rejs pełen przygód to wspomnienia na lata, które będą rozpalały Twoją wyobraźnię w długie, zimowe wieczory. Znajdź już dziś jacht dla siebie, zarezerwuj termin i ciesz się wspaniałymi wakacjami w gronie najbliższych.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź