fbpx
Menu
Chorwacja

Prom Zadar – Ankona powraca tego lata

Trasa promowa Jadroliniji między Zadarem na chorwackim wybrzeżu Dalmacji a włoskim miastem portowym Anconą ma powrócić tego lata po ponad dwóch latach.

Prom między najbliższą częścią chorwackiego i włoskiego wybrzeża przez Adriatyk zostanie uruchomiony 23 czerwca i będzie kursował do 9 września, podał portal Zadarski.hr .

Od 23 czerwca do 17 lipca oraz od 1 do 9 września prom będzie kursował raz w tygodniu. Prom wypłynie z Ankony w czwartek o 22:00, a przypłynie do Zadaru w piątek o 7 rano.

Tego samego dnia o godzinie 10.00 prom z Zadaru wraca do Ankony, przybywając o 17.00.

Od 18 lipca do 18 sierpnia, kiedy spodziewany jest największy ruch w sezonie, prom będzie kursował dwa razy w tygodniu. Wypłynie z Zadaru do Ankony w poniedziałki o 22.00 (przylot do Ankony we wtorek o 7.00) oraz w piątki o 10.00 (przylot do Ankony o 17.00).

Wyjazdy z Ankony do Zadaru zaplanowano na poniedziałek o godz. 10.00 (przylot do Zadaru do godz. 18.00) i czwartek o godz. 22.00 (przylot do Zadaru o godz. 7.00).

Od 19 do 26 sierpnia, kiedy to planowane są również dwie linie tygodniowo. Wypłynięcie z Zadaru odbywa się w poniedziałki i piątki o 22:00 (przypływ do Ankony we wtorki i soboty o 7 rano), natomiast prom z Ankony odpływa do Zadaru w poniedziałki i piątki o 18:00 (przylot do Zadaru w poniedziałki i piątki o 10 jestem).

Jadrolinija będzie korzystać ze swojego promu „Marco Polo” tych 80 dni między Splitem a Ankoną.

Linia wodolotów pływała po raz ostatni w 2020 roku i została przerwana z powodu niskiego zainteresowania pasażerów.

Żródo: CroatiaWeek.com

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź