fbpx
Menu
Miasta / plaże / Popularne / Primošten / Regiony / Środkowa Dalmacja

Primošten – urocze miasteczko – poradnik + noclegi

Primošten to urokliwe miasteczko w północnej Dalmacji. Zawsze zatrzymujemy się tam na dzień – dwa w drodze na południe. Zazwyczaj plażujemy niedaleko portu, natomiast plaż tu mamy do wyboru do koloru. Wszystko o miasteczku znajdziesz w tym przewodniku – Primosten

Dojazd

Primoszten

ładowanie mapy - proszę czekać...

Primoszten 43.587603, 15.929146

Primošten

Primošten położone jest między Sibenikiem, a Splitem. Leży na półwyspie między zatokami Raduca i Primosten. Jest to fantastyczny punkt wypadowy, właśnie do powyższych miast, ale również do Narodowego Parku  Krka, gdzie możemy podziwiać wspaniałe wodospady. W niedalekiej odległości znajduje się również Park Narodowy Kornati. Kiedyś miasto leżało na wyspie. Dzisiaj jest złączone z lądem drogą prowadzącą po wale.

Klimatyczne miejsce Primošten

Primošten jest bardzo klimatyczne! Cudowna starówka z wąskimi uliczkami, wszędzie pełno konob, restauracji, winiarni. Możemy spędzić tu bardzo miło czas. Rodziny z dziećmi na pewno nie będą się tu nudzić.
Warto wejść na samą górę starego miasta aby delektować się bajkowymi widokami jakie roztaczają się z tego miejsca!  Znajduje się tam  Kościół Św. Jerzego oraz cmentarz.
 
Po południu rytuał – smażone girice i kalmarki z małej budki. Do tego łyk wina w pobliskiej winiarni na świeżym powietrzu…a później kolacja w pobliskiej restauracji – ulubione żabie udka z szynką pršut oraz butelka wina, a później spacer wąskimi uliczkami starego miasta.Idealny plan na niezapomniane wakacje! 

Plaże

Primošten ma bardzo ładne plaże, które okalają miasteczko. Łagodne zejścia do wody i drobny żwir, to miejsca, które będą dobre dla rodzin z  dziećmi. Atrakcją jest również plaża dla nudystów znajdująca się na wyspie Smokvica.

Wszystkie najlepsze plaże znajdziesz tutaj – Plaże w Primosten

Co zwiedzić?

Będąc w okolicy możemy zwiedzić – KLIKNIJ

Polecane noclegi – kliknij w zdjęcie

Miasteczko to świetna baza wypadowa, noclegi znajdziemy w rożnym standardzie, ale większość ma piękne widoki i bliskość plaży. Wybrałam dla Was te najlepsze, korzystajcie.


Wrażenia

Primošten to urocze miasteczko na spędzenie całych wakacji, ale również jako miejsce, gdzie możemy się zatrzymać chociaż na kilka dni. Warto poczuć wyjątkowy klimat tego ślicznego miasteczka. Bardzo Wam polecam zobaczyć je chociaż raz…
My wracamy do niego bardzo często, chociaż na chwilę.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • Gosia
  20 września 2018 g. 21:54

  Primošten przepiękne miasteczko!

  Odpowiedz
 • Zdenek
  4 listopada 2016 g. 18:42

  Primošten je super, naš druhydomov.

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź