fbpx
Menu
Chorwacja / Istria

Lovran – Riwiera Opatijska – Istria

Lovran urocze miasteczko na Riwierze Opatijskiej na półwyspie Istria. Spośród wszystkich miejsc, które rozwinęły się na stromych zboczach masywu Učka, Lovran jest najstarszy. Jest jednym z kilku przepięknych miasteczek, które ciągną się wzdłuż promenady – Lungomare. Prowadzi ona od miasteczko Volosko, aż do własnie Lovranu, jej długość to 12 km.

Lovran

                 

Riwiera Opatijska – klasa i elegancja

Na Riwierę Opatijską wróciłam po wielu latach przerwy i ponownie mnie zachwyciła. Jest to miejsce pełne klasy, szyku i elegancji! Na miejsce stacjonowania wybrałam uroczy mały Lovran. Blisko do Opatiji, ale większy spokój i klimatyczne stare miasto. Lovran to bardzo znane uzdrowisko klimatyczne. Piękne dawne domy letniskowe autro-węgierskiej arystokracji to obecnie hotele wysokiej klasy z których rozciąga się cudowny widok na zatokę kvarnerską. Miejsce zachowało swój historyczny rdzeń i średniowieczny plan miasta, co czyni go również miejscem wyjątkowym. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Chorwacji pełne luksusu i klasy.

Lovran

Lovran

Położenie

Lovran

Lovran okazał się strzałem w dziesiątkę. Piękne klimatyczne miasteczko z uroczą promenadą, do tego niesamowita włoska starówka, niewielka, ale z wąskimi klimatycznymi uliczkami. W ciągu dnia było tu zazwyczaj pusto, spacer między kolorowymi kamienicami to idealne miejsce na sesje zdjęciową. Wieczorami za to tętniło życie na placyku głównym, gdzie jest kilka restauracji. W uliczkach między kamienicami, można znaleźć male rodzinne konoby, gdzie zjemy pyszne dania. Naprawdę to miejsce pełne duszy i włoskiego klimatu. Szalenie mi się tu podobało. 

Polecane knajpki w Lovran – zobacz

Lovran

Lovran

Lovran

Polecane noclegi – kliknij w zdjęcieApartament

Kwatera położona bardzo blisko starówki oraz promenady. Do tego gustownie urządzony. Świetnie wyposażona kuchnia z pięknym salonem, do tego trzy sypialnie, dwie łazienki oraz tarasy. Wokół domu piękna roślinność, ogród bardzo zadbany oraz duże ilości kiwi na tarasie. Na miejscu okazało się, że apartament jest jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach, a do tego wspaniała właścicielka. Bardzo pomocna, przemiła pani, którą moje dzieci nazywały babcią! Rozmawialiśmy po chorwacku, angielsku i włosku.

Nasza kwatera w Lovran – Namiary

Lovran z dziećmi

Lovran nie jest idealnym miejscem na wakacje z małymi dziećmi. Brakowało mi tu dużej dostępności plaż żwirowych i kamienistych. Również rożne nachylenia i skosy nie były wygodne przy spacerach z wózkiem. Co prawda w miasteczku znajdziemy kilka małych plażyczek i zatoczek, jednak do większej plaży należy jechać albo na koniec Lovranu albo dalej do Medveji. Znajdziecie tu również duży wybór restauracji również z dowozem do apartamentu, duży plac zabaw i atrakcje.

Lovran

Plaże

Wzdłuż promenady ciągną się zatoczki ze skałkami, co jakiś czas znajduje się miejsce do plażowania i malutkie zatoczki żwirowe.

Najlepsza kamienista plaża znajduję się pod koniec miasteczka – plaża Lovran. Jest tam dość ciężko z parkowaniem, także albo warto iść piechotą, abo podjechać autobusem, który staje przy samej plaży. Jest to bardzo dobra plaża dla rodzin z dziećmi.

Medveja – piękna plaża znajduje się u podnóży masywu Ucka i góry Wojak, 2 km od Lovranu. 

Najlepsze plaże-KLIKNIJ

Lovran

Promenada – lungomare

W niewielkiej odległości od apartamentu znajduje się piękna promenada z której roztacza się bajeczny widok na wyspę Krk, Cres oraz Rijeke. Przy promenadzie znajdują się skały, ukryte plaże oraz piękne kawiarnie i konoby. Nad promenadą górują okazałe stare wille, które wyglądają jakby czas zatrzymywał się w miejscu. Widoki bajeczne!

Lovran

Wrażenia

Lovran razem z Opatiją tworzą przepiękne miejsce na cudowny urlop. Piękne wille, kolorowe kamienice, wielkie palmy, elegancja, klasa i klimat włoski – bajeczne widoki! Riwierę Opatijską i Lovran polecam szczególnie na urlop we dwoje. Romantycznie i klimatycznie. Na pewno tu wrócimy, bo uważam, że to jedno z najpiękniejszych miejsc na całym wybrzeżu chorwackim.

Lovran

Lovran

Lovran


Co zobaczyć na Istrii?

Wszystkie informacje o Istrii znajdziesz – ISTRIA

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź