Primošten! Girice z budki i spacer krętymi uliczkami


 
Adriatyk.com

Dojazd

Primoszten

ładowanie mapy - proszę czekać...

Primoszten 43.587603, 15.929146

Primošten

Urokliwe miasteczko! Zawsze zatrzymujemy się tam na dzień – dwa w drodze na południe. Na plaży z widokiem na port plażujemy, gdyż obok mamy kwaterę.
Po południu warto wejść na samą górę starego miasta aby delektować się bajkowymi widokami jakie roztaczają się z tego miejsca!  Znajduje się tam  Kościół Św. Jerzego.
Cromania.pl
Tourist agency Laguna
Cromania.pl
Cromania.pl
CroatiaExplorer.com
Po południu rytuał – smażone girice i kalmarki z małej budki. Do tego łyk wina w pobliskiej winiarni na świeżym powietrzu…a później kolacja w pobliskiej restauracji – ulubione żabie udka z szynką pršut oraz butelka wina…w stanie rozweselenia spacer wąskimi uliczkami starego miasta.
Cromania.pl
Cromania.pl
Cromania.pl
Cromania.pl
Cromania.pl

O Primosten

Primosten położone jest między Sibenikiem, a Splitem. Leży na półwyspie między zatokami Raduca i Primosten. Jest to fantastyczny punkt wypadowy, właśnie do powyższych miast, ale również do Narodowego Parku  Krka, gdzie możemy podziwiać wspaniałe wodospady. W niedalekiej odległości znajduje się również Park Narodowy Kornati. Kiedyś miasto leżało na wyspie. Dzisiaj jest złączone z lądem drogą prowadzącą po wale.
Cromania.pl
Cromania.pl
Cromania.pl

Atrakcją jest również plaża dla nudystów znajdująca się na wyspie Smokvica.

Cromania.pl
Jest to bardzo fajne miasteczko na spędzenie całych wakacji, ale również jako miejsce, gdzie możemy sie zatrzymać chociaż na kilka dni. Warto poczuć wyjatkowy klimat tego ślicznego miasteczka. Bardzo Wam polecamy zobaczyć je chociaż raz…
My wracamy do niego bardzo często, chociaż na chwilę.
Cromania.pl


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 5,00)
Loading...

Podobne posty...

Komentarz: 1

  1. Zdenek napisał(a):

    Primošten je super, naš druhydomov.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku