fbpx
Menu
Chorwacja

Chorwacja – znikają kontrole na lotniskach

26 marca 2023 roku zostały  zniesione wszystkie kontrole na wewnętrznych granicach na chorwackich lotniskach. Teraz wystarczy dokument tożsamości i obywatelstwo państwa członkowskiego UE, aby bez problemu dotrzeć do kraju.

1 stycznia zniesione zostały kontrole graniczne z państwami strefy Schengen, co  znacznie ułatwi przekraczanie przejść granicznych w kierunku Słowenii i Węgier. Zniesienie powyższych przepisów w przypadku lotnisk musiało poczekać do 26 marca ze względu na dostosowanie daty do letniego/zimowego rozkładu czasu Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego.


W trzech pierwszych kwartałach 2022 roku na chorwackich lotniskach wylądowało niemal 330 tys. polskich podróżnych.

Strefa Schengen obejmuje 27 państw, w tym wszystkie należące do UE (z wyjątkiem Irlandii, Bułgarii, Rumunii i Cypru) oraz wszystkich członków Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź