Chorwacja – płatności kartami kredytowymi lub płatniczymi

 
  • Turyści mogą realizować płatności kartami kredytowymi a także czekami podróżnymi w większości znanych banków i agencji turystycznych. Euroczeki i czeki bankowe należy wymieniać na kuny. Zagraniczne waluty można wymieniać na kuny w bankach, na poczcie oraz licznych punktach wymiany (mjenjačnica), a niewykorzystane kuny można wymienić na inną walutę. Banki są czynne w dni robocze w godz. 9.00-19.00, w soboty do godz. 13.00. Banki dyżurne w większych miastach czynne są także w niedzielę.
  • Chorwackie prawo obliguje sprzedawcę lub usługodawcę do wystawienia rachunku, a klienta do odebrania go. Rachunek należy mieć przy sobie w momencie opuszczania obiektu, w którym dokonaliśmy zapłaty. Nieodebranie rachunku za zakupiony towar lub usługę jest karane mandatem wystawianym przez inspektorów służby skarbowej.
  • Odnośnie wymiany waluty to sposoby są różne. Jedni turyści wymieniają złotówki na kuny w Polsce, inni to robią już w Chorwacji. Dla części turystów najlepszym rozwiązaniem jest płatność kartą. Wszystko zależy od banku i od kursu waluty. 

Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 4,50)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku