fbpx
Menu
Chorwacja

Chorwacja całkowicie otwiera granice dla obywateli Polski

Chorwacja całkowicie otwiera granice dla obywateli Polski

28 maja 2020 r. – Centrala ochrony ludności Republiki Chorwacji wydała decyzję znoszącą tymczasowy zakaz przekraczania granicy przez Republikę Chorwacji dla wielu narodów.

Otwarta granica dla Polaków

W decyzji wskazano następujące państwa członkowskie Unii Europejskiej – Czechy, Węgry, Austrię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowenię, Niemcy i Słowację, których obywatele nie będą musieli teraz uzasadniać powodu wjazdu do Republiki Chorwacji.

Przekraczający granicę mają obowiązek przekazania służbie granicznej swoich danych kontaktowych (miejsce pobytu rezerwacji, nr telefonu komórkowego, e-mail), które będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

Odprawa graniczna – formularz on line

W celu przyspieszenia odprawy granicznej, służby graniczne wskazują na zarejestrowanie się na stronie www.entercroatia.mup.hr Formularz rejestracyjny jest dostępny w języku chorwackim i angielskim, a za kilka dni będzie również możliwość rejestracji w języku polskim.

Osoby, które dokonają rejestracji wjazdu online, unikną konieczności zatrzymania się na przejściu granicznym w celu przekazania ww. danych. Fakt rejestracji zostanie potwierdzony e-mailem zwrotnym. Na e-mail rejestrującego się zostaną przekazane również zalecenia Państwowego Instytutu Epidemiologicznego.

Jeśli chcemy wjechać bez wcześniejszej rezerwacji to musimy być świadomi, że oznacza to dłuższe oczekiwanie na odprawę graniczną.

View this post on Instagram

🌺🌺Kiedy pierwszy raz odwiedziłam Dubrownik w 2007 roku byłam tak przejęta samym miastem, że nie za bardzo interesowało mnie co można odkryć w okolicy. Przez 3 dni chłonęłam Dubrownik, wtedy jeszcze nie tak oblegany przez turystów. — 🥝🥝Dopiero 2 lata później, gdy przyjechałam ponownie okazało się, że okolice mają też do zaproponowania cudne miejsca. Tak też w jednej chorwackiej konobie właściciel powiedział nam o niesamowitej plaży w miejscowości Popovici ok. 30 km od Dubrownika. — 🍊🍊Plaza powstała w 1955 r. w wyniku drążenia tunelu w kierunku morza. Kamienie, które zostały wykute pozostawiono na plaży, z czasem fale morskie przemieniły je w okrągłe kamyki i drobny piasek. Dojście do plaży to niemałe wyzwanie. Różnica w wysokości skał to ok. 200 m. Jednak warto, plaża wygląda spektakularnie. Widoki i klify. Nie ma tu komercji. — 🍋🍋Znasz? A może dopiero zobaczysz? 🍷🍒🍇🍎🥝🍐🌿🌺☕🍊🍉🍉🍋🍆 #pasjaca #dubrownik #croatiabeach #rocks #dalmatia #travelblog #chorwacja #kroatien #croazia #croatia #hrvatska #photography #igcroatia #croatiafulloflife #mytravel #podrozniczki #polacywpodrozy #placetovisit #lovetraveling #cromania #wakacjezycia #traveldreams #placesilove #crystalwater #summerplace #summertime

A post shared by Cromania.pl Agnieszka Grudziąż (@cromaniapl) on

Źródło: croatiaweek.com, Ambasada RP w Zagrzebiu

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź