fbpx
Menu
Północna Dalmacja / Rab / Wyspa Rab / Wyspy

Wyspa Rab – piaszczyste plaże w zatoce Kvarner

Wyspa Rab to raj dla osób, które poszukują piaszczystych plaż w Chorwacji.

Przez wiele lat odpowiadając na pytania moich czytelników stworzyłam serię e-booków, które, wg dotychczasowych czytelników, są bardzo pomocne w czasie pobytu w Chorwacji ze względu na swój praktyczny charakter oraz idealne dopasowanie do czytania na ekranie telefonu komórkowego.

O wyspie

Wyspa Rab znajduje się na północy Chorwacji w zatoce Kvarner. Już od czasów rzymskich jest nazywana wyspą szczęścia – Felix Arba. To stąd wyruszył na podbój świata św. Marin, legendarny założyciel San Marino.

Plaże piaszczyste

Rab to także kolebka naturyzmu. Plaże dla entuzjastów nagiego opalania to Sahara, Ciganka i Stolac. To tu na sławnym półwyspie Lopar znajdziemy cudowne plaże piaszczyste z klimatycznymi zatoczkami, w tym najbardziej znaną rajską plażę o długości ok. 1500 metrów – KLIKNIJ

Położenie

Wyspa Rab

ładowanie mapy - proszę czekać...

Wyspa Rab 44.757690, 14.759060

Miasto dzwonnic – Rab

Jeśli znudzi Wam się plażowanie, to możecie wyruszyć na podbój miasta Rab. Jego symbolem i znakiem rozpoznawczym są górujące nad nim charakterystyczne cztery wieże kościelne. Labirynt kamiennych uliczek zachęca do zgłębienia atmosfery dawnych czasów. Opis miasta, zwiedzanie, atrakcje – KLIKNIJ

Wyspa Rab zaliczana jest do najbardziej zielonych wysp nad Adriatykiem.  Szczególnie warto odwiedzić Kalifrontę, największy kompleks leśny na wyspie, w którym znajduje się las Dundo – ścisły rezerwat botaniczny.

Dla kogo?

Rab polecana jest rodzinom z dziećmi, ze względu na liczne piaszczyste plaże.

TOP5 najpopularniejsze apartamenty w tym tygodniu:
Brač > Villa Slika
Pag > Mandre Island Pag
Ploče > Apartman Sanja
Mljet > Villa Evita Apartments
Korcula > Apartments Prigradica
... i wiele innych ZOBACZ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź