fbpx
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Menu
Korčula / Wyspa Korčula

Wyspa Korčula – południowa Dalmacja

Foto: Krzysztof Jaskier – Korcula

Przez wiele lat odpowiadając na pytania moich czytelników stworzyłam serię e-booków, które, wg dotychczasowych czytelników, są bardzo pomocne w czasie pobytu w Chorwacji ze względu na swój praktyczny charakter oraz idealne dopasowanie do czytania na ekranie telefonu komórkowego.

Piękna, majestatyczna wyspa w południowej Dalmacji. Jest połączeniem przepięknej przyrody i tysiącletniej kultury.  Korčula to nie tylko mit wielkiego podróżnika Marco Polo, ale przede wszystkim wspaniałe krajobrazy i piękne zabytki!

Miasto Korcula

Samo miasto Korčula zachwyca swoją dostojnością. Już z promu możemy podziwiać jego piękno. Wąskie uliczki, stare kamienice, czerwone dachówki. Średniowieczne korčulańskie ulice starówki ułożone są na kształt rybiego szkieletu. Otacza je aż osiem zachowanych baszt.  Niektórzy nazywają miasto małym Dubrownikiem. Miasto Korčula znane jest również z  Moreški, czyli tańca z mieczami przy akompaniamencie orkiestry dętej. Więcej o mieście, porady, co zwiedzić – KLIKNIJ 

O wyspie

Wyspa jest pagórkowata z bujną, zieloną roślinnością. Znajdziemy na niej dużo upraw winorośli oraz rodzinne winiarnie, w których można spróbować wspaniałego wina Pošip.

W pobliżu miasteczka Vela Luka znajduje się Hum – punkt widokowy oraz mały opuszczony fort wojskowy, z którego można podziwiać widoki na dużą część Adriatyku. Więcej o wyspie KLIKNIJ

Wyspa oferuje wiele urokliwych dzikich plaż i zatoczek: Brna, Zavalatica, Pupnatska Luka, Rasohatica, w tym piaszczysta w okolicy Lumbardy oraz spokojne miasteczka, gdzie możemy odpoczywać w ciszy i spokoju: Prigradica, Raćiśće, Priżba.

Wyspa Korčula przedstawia niezwykłe połączenie przepięknej przyrody, tysiącletniej kultury i historii, każdy turysta spędzi tu niezapomniany urlop. Więcej  o wyspie KLIKNIJ

Artykuł przygotowany dla Wirtualna Polska – Turystyka

TOP5 najpopularniejsze apartamenty w tym tygodniu:
Brač > Villa Slika
Pag > Mandre Island Pag
Ploče > Apartman Sanja
Mljet > Villa Evita Apartments
Korcula > Apartments Prigradica
... i wiele innych ZOBACZ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź