fbpx
Menu
Wydarzenia

Tour of Croatia 2015 – nowy tour na kolarskiej mapie!

Na kolarskiej mapie pojawił się nowy tour –  Wyścig dookoła Chorwacji.
 
Zostanie przeprowadzony w dniach 21-26 kwietnia. Na starcie oczekiwanych jest 20 ekip, w tym osiem WorldTour. Impreza otrzymała kategorię 2.1. 
Za organizacją Tour of Croatia stoi Vladimir Miholjevic, były kolarz Alessio, Liquigas i Acqua & Sapone. Budżet wyścigu wynosi 2 miliony euro, z czego połowa pójdzie na obsługę transmisji telewizyjnej, m. in. dla Eurosportu. Głównym sponsorem zostało Ministerstwo Turystyki Chorwacji
Widowisko połączy sportowe emocje z naturalnym pięknem chorwackich parków, malowniczych miast oraz wyjątkowych tras, przez które przejedzie wyścig. Tym samym piękno Chorwacji będą mogły ujrzeć miliony widzów, gdyż kanał Eurosport nadaje w 54 krajach. Możliwe , że nawet 15 milionów widzów będzie oglądać transmisję na żywo każdego dnia wyścigu.
 
Tour of Croatia to wydarzenie na dużą skalę. Pula nagród w wyścigu to 38,500 euro! 
W przygotowanie wyścigu będzie zaangażowanych około 500 osób. 160 kolarzom, którzy odwiedzą w tym czasie Chorwację, będzie towarzyszył 140 osobowy sztab wsparcia technicznego. Dodatkowo w organizacji wydarzenia weźmie udział około 200 urzędników. 
W sumie w Tour of Croatia wystartuje 20 profesjonalnych, kolarskich drużyn z całego świata.
Na starcie chorwackiej etapówki staną dwa polskie zespoły: CCC Sprandi Polkowice m.in. z Sylwestrem Szmydem oraz ActiveJet Team.
22/04/15: ETAP 1  Makarska – Split /154 km/
23/04/15: ETAP 2 Sibenik – Zadar /204 km/
24/04/15: ETAP 3 Ucka – Vojak /230 km/
25/04/15: ETAP 4 Pula – Umag /155,1 km/
26/04/15: ETAP 5 Toplice Sveti Martin na Muri – Zagrzeb /177 km/
Więcej informacji znajdziecie na stronieTour of Croatia 2015  :
 
 
 
Zródło:
O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź