fbpx
Menu
Plaże / Split

Split – Plaża Trstenik

Położenie

Split – Plaża Trstenik, położona jest we wschodniej części Splitu.

Split plaża

ładowanie mapy - proszę czekać...

Split plaża 43.501749, 16.465373

 

Idealna dla rodzin

Jest to plaża żwirowa z łagodnym wejściem do morza, jest idealna dla rodzin z dziećmi. Polecamy ją również wszystkim, którzy szukają spokojnego miejsca. 

Plaża jest stosunkowo długa i urozmaicona. W części ekskluzywnej – hotelowej każdy może wypożyczyć leżak i parasol lub po prostu sam się rozłożyć. Nad deptakiem nadbrzeża góruje piękne zalesienie pini.

1 2 3

Błękitna flaga

Na miejscu są kawiarnie, można wypożyczyć leżaki. Znajdziemy tu restaurację w hotelu Radisson, w której można spróbować dalmatyńskich specjałów. Plaża została wyróżniona błękitną flagą.
 
4 5

Dojazd

Bardzo szybkie i łatwe połączenie autobusami z centrum lub samochodem ( ok. 10 min. ) Możemy też iść nadbrzeżem i mijać po kolei  miejskie plaże, wtedy zajmie to nam 45 min.
 
6
 
Artykuł napisany we współpracy z Moniką Zymon Waligórską.
 
O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

1 Comment

  • Anonim
    30 kwietnia 2019 g. 10:58

    Byłem i polecam 🙂 Szczególnie że będąc w Splicie końcówką września na tej plaży było pusto, na innych dość spore tłumy 😉

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź