fbpx
Menu
Dojazd / Informacje praktyczne / Jedziemy samochodem

Słowenia – 30 lipca – utrudnienia w ruchu

W Słowenii, w sobotę 30 lipca br. zostaną zamknięte drogi główne, ze względu na przyjazd prezydenta Putina.

Turyści są poproszeni, aby ewentualnie wyjazd/wjazd do/z Chorwacji przełożyć o jeden dzień  lub jechać alternatywna trasą. Zaleca się unikania przejazdu przez tunel Karavanke.

IMG_0907

Ambasada RP w Lublanie przesyła stosowne ostrzeżenie dla kierowców i podróżnych.

W sobotę 30 lipca br. wystąpią znaczące utrudnienia w ruchu drogowym w Republice Słowenii, w szczególności w regionie Gorenjska (na północy kraju) oraz w okolicach Lublany, które związane są z planowaną w Słowenii wizytą Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i uroczystościami państwowymi koło miasta Kranjska Gora i przełęczy Vršič. W związku z powyższym strona słoweńska zdecydowanie nie zaleca planowania podróży do regionu Gorenjska i stolicy Lublana w tym dniu. W przypadku koniecznej podróży w tym kierunku, uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o wcześniejsze przygotowanie się do podróży i dostosowanie do wprowadzonych w tym dniu znaczących ograniczeń.

Poszczególne drogi na ww. obszarze będą okresowo zamknięte dla ruchu z powodu m.in. przejazdów kolumn rządowych pojazdów. Przejazd będzie możliwy równorzędnymi drogami lub objazdami, aczkolwiek należy liczyć się ze znaczącym obciążeniem ruchu drogowego.
Na ww. obszarze będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdami ciężarowymi o dmc powyżej 3,5 ton. W tym celu zostanie wydane specjalnie Rozporządzenie o ograniczonym ruchu drogowym na drogach w Republice Słowenii.
Strona słoweńska sugeruje, aby osoby przyjeżdżające z zachodniej i północnej Europy, udające się w kierunku Chorwacji, wybrały trasę przez Włochy; a w powrotnym kierunku przez Włochy lub Maribor w kierunku m. Graz (Austria). Zaleca się unikanie przejazdu przez tunel Karavanke na autostradzie A2 pomiędzy Słowenią a Austrią w dniu 30 lipca br.

Zmiana trasy

Osobom udającym się do Słowenii autostradą A10 z kierunku Salzburg zaleca się, aby na skrzyżowaniu w Villach kierowały się na trasę w kierunku Włoch (autostrada A23 do Tarvisio-Udine-Palmanova) i kontynuowały podróż do Słowenii (sugerowana droga to autostrada A34, odcinek Villesse–Gorizia, i dalej drogą szybkiego ruchu H4, odcinek Vrtojba–Razdrto w Słowenii). Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmianami organizacji ruchu.

Kierowcom przyjeżdżającym z regionu Dalmacija (A3) zaleca się objazd autostradą A4 (Chorwacja), M7 (Węgry) i A5 (Słowenia) w kierunku m. Maribor i dalej do Austrii; albo autostradą A2 w regionie Dolenjska, odcinek Obrežje–Lublana. Z Lublany można kontynuować dalej podróż autostradą A1 w kierunku m. Postojna, przez Włochy do Austrii, lub w Lublanie przez wschodnią obwodnicę (A1) w kierunku m. Maribor i Graz (Austria).

Więcej informacji – KLIKNIJ

o1

o2

o3

Generalnie zaleca się, aby uniknąć drogi przez Słowenię.

Oprac.ZMPD/DTR/KM
Źródło: Ambasada RP w Lublanie

Artykuł napisany we współpracy z Moniką Zymon Waligórską.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

1 Comment

 • Izabela
  6 lipca 2017 g. 15:32

  30 lipca 2017 wypada w niedzielę. Proszę o informację, czy chodzi faktycznie o 30 lipca niedzielę? czy 29 lipca sobotę?
  Planuję przejechać przez Słowenię do Chorwacji nocą z 30.07 na 31.07. Czy wtedy można już swobodnie przejechać?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź