fbpx
Menu
Południowa Dalmacja / Półwysep Pelješac / Prapratno / Regiony

Prapratno – piaszczysta plaża na Płw. Peljesac

 Peljesac

Położenie

Prapratno

ładowanie mapy - proszę czekać...

Prapratno 42.816716, 17.675629

p2

O miasteczku

Mała mieścinka na Płw. Pelješac znana przede wszystkim z pięknej piaszczystej plaży, ale również z przystani promowej na wyspę Mljet.
 
DSC_7215

Camping

Znajduje się tu  także camping, który może pomieścić nawet do tysiąca osób. Zatrzymujący się tu turyści mają do dyspozycji czystą wodę oraz piękną plażę. Skaliste brzegi, które znajdziemy w okolicy dodaja tylko uroku. Spokój, czysta woda oraz żółty piasek, sprzyjają wypoczynkowi w tej małej mieścinie.

Plaża

Sama w sobie plaża jest duża i ładna. Są oczywiście piękniejsze plaże w Cro, ale ta zasługuje na uznanie.
 
DSC_7205

Wrażenia

Jeśli będziecie przejazdem, albo i nie warto, choć na chwilkę odwiedzić to miejsce! My odwiedziliśmy to miejsce stacjonując na Płw. Pelješac.
Więcej o płw. Peljesac – KLIKNIJ
O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • Anna
  4 maja 2018 g. 19:02

  A gdzie można zaparkować samochód, jeżeli chce się tylko poplażować będąc przejazdem?

  Odpowiedz
 • Martas
  30 sierpnia 2016 g. 21:56

  Plaża jest ok.Bardziej żwirowa piaszczysta ,prysznic ,wczoraj bo to nie jest normalne na każdej Chorwackie plaży.Nie jest głęboko, przyjazna dla dzieci ,czysta woda

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź