fbpx
Menu
Plaże / Wyspa Vis / Wyspy

Plaża Stiniva – Wyspa Vis

Plaża Stiniva w Chorwacji przyciąga turystów swoją niezwykłą scenerią. Znajduje się ona na południowym cyplu wyspy Vis pomiędzy skalnymi urwiskami.

Położenie

Dojazd

Wszystko wydaje się piękne jeśli dotrzemy do plaży Stiniva motorówką. Niestety nie jest już tak różowo, jeśli chcemy się udać na plażę pieszo.

Noclegi

Samochodem?

Do plaży Stiniva możemy dojechać autem. Samochód można zostawić na parkingu kilkadziesiąt metrów wyżej na jednej z gór skalnych. Jednak zejście jest dość strome i niezabezpieczone w żaden sposób.

Zejście na plażę Stinivę pieszo jest na nasze ryzyko

Szlak prowadzący w dół jest dziko wydeptany przez turystów i bardzo słabo oznakowany. Dowodem na to jest znak obok parkingu, że zejście na plażę pieszo jest na nasze ryzyko. Warto zaznaczyć, że dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie na tą wycieczkę. Czas dotarcia na plażę zajmuje około 40 minut schodząc z góry.

Widok

Gdy jednak będziemy ostrożni, nagrodą jest widok, który onieśmiela. Wysokie klify tworzą u wejścia do zatoczki wielką bramę, strzegącą swoje sekrety dla wzroku ciekawskich turystów przepływających na horyzoncie.

Stiniva

Plaża jest dość mała, ale to nie przeszkadza w wspaniałym wypoczynku. Na miejscu dostępne są leżaki oraz bar z zimnymi napojami i przekąskami. 

Stiniva z dziećmi

Jeśli chcemy udać się na Plażę Stiniva z dziećmi to strome zejście będzie wyjątkowo niestosowne. A o tragedię nie trudno z naszymi pociechami.

Wejście na górę

Wejście na górę zajmuje około 15 minut, co jest paradoksalne mając na uwadze czas zejścia. Wracając przejeżdżaliśmy przez okolice Dračevo Polje pełne winnic oraz gajów oliwnych. 

Tekst: Przy współpracy z Xenia Chowaniec.

Zdjęcia: Xenia Chowaniec laureatka konkrsu „Twoje zdjęcie w Ambasadzie” edycja II, zorganizowanego przez bloga Cromania.pl przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji. Główną nagrodą był rejs jachtem po Adriatyku dla dwóch osób, ufundowany przez Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Zagrzebiu.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź