fbpx
Menu
Brač / Wyspa Brač / Wyspy

Milna – spokojne miasteczko na wyspie Brač

Milna to mieścina na wyspie Brač. Kto szuka błogiego lenistwa, ciszy i spokoju to idealne miejsce.

O miasteczku

Milna to bardzo spokojna miejscowość, której centrum to port, znajduje się tu też spora marina. Jest to miejsce dla ludzi, którzy lubią nudnę, spokój i harmonię, imprezowicze nie mają tu czego szukać. Plaż nie znajdziemy w centrum miasteczka, znajdują się one na obrzeżach.

Położenie


Milna jest usytuowana w zachodniej części wyspy Brač, o 18 km oddalona od Supetru. Zatoka, w której znajduje się Milna rozdwaja się w dwie części: Zalo Pantera

Milna

Port Milna na wyspie Brač na pierwszy rzut oka wydaje się dość opustoszały i cichy. Spacerując wzdłuż portu można zauważyć sporo opuszczonych i zniszczonych budynków. Dla kontrastu można podziwiać cuda natury z wyspy Brač na miejscowych straganach. Szczególną uwagę zwracają wszelkiego rodzaju grappy smakowe takie jak oliwne czy też likierowe z domieszką granatu. Wrażenie również robią oliwy truflowe i miejscowy miód. Wszystko to można skosztować na miejscu, by ostatecznie zdecydować się na sprawdzony zakup. Nie brakuje także innych pamiątek jak choćby różnego typu figurki i biżuteria z białego kamienia, który jest wydobywany na wyspie Brač.

Pyszna kuchnia

Nieopodal miasteczka znajduje się wiele karczm, które wyróżniają się niezwykłą kuchnią. Ich właściciele osobiście przyrządzają wszystkie potrawy ze zwierząt i składników, które sami hodują i uprawiają na swoich polach. Jedzenie w takich gospodach jest niesamowicie pyszne i świeże. Każdy znajdzie coś dla siebie, od wyśmienitego mięsa po rewelacyjne sery, domowe wino i oliwę, a nawet owoce morza, świeżo łowione każdego dnia.

Wrażenia

Milnę odwiedziłam będąc na wyspie i stacjonując w Supetar. Miasteczko we wrześniu prezentowało się spokojnie, było tam mało ludzi, miejscowi byli zajęci swoimi pracami, życie toczyło się bardzo powoli. Milna jest inna od reszty wyspy, panowała tu harmonia i nie było komercji. Znaleźliśmy tu bardzo dobre winko od starszej pani. Przy głównym deptaku, mała winiarnia. Jeśli chcecie spędzić spokojny urlop to będzie dobre miejsce. Należy mieć na uwadze, że ładne plaże znajdują się poza centrum miasteczka i jest ich tu mniej niż po drugiej stronie wyspy.

Więcej o wyspie – KLIKNIJ

Tekst: Cromania.pl przy współpracy Xenia Chowaniec.

Zdjęcia: Xenia Chowaniec laureatka konkrsu „Twoje zdjęcie w Ambasadzie” edycja II, zorganizowanego przez bloga Cromania.pl przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji. Główną nagrodą był rejs jachtem po Adriatyku dla dwóch osób, ufundowany przez Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Zagrzebiu.

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź