Martinšćica – spokojne miasteczko na wyspie Cres

 

Martinšćica to miejsce, które było naszą bazą noclegową w czasie pobytu na wypach Cres i Lošinj. Jest to typowo turystyczna mała wioska z pięknymi widokami na pobliską wyspę Lošinj.

     

Położenie

Martinšćica jest położona w dużej zatoce na zachodnim wybrzeżu wyspy Cres. Leży ok. 30 minut drogi samochodem od miasta Cres. Sama droga do miasteczka wygląda bardzo spektakularnie i zapewnia nam piękne widoki!

Plaże

Martinšćica ma bardzo długie plaże, które ciągną się wzdłóż miasteczka, aż do Miholašćicy. Plaże są typowo kamieniste, znajdziemy tu również plaże żwirowe. Zejście jest dośc łagodne, jednak w niektórych miejsach zdarzają sie uskoki, dlatego gdy jedziemy z dziećmi należy być rozważnym. W pobliżu znajduje się camping Slatina. Przy nim znajdziemy również ładną plażę.

Miasto Cres – Co zobaczyć

Atrakcje

Martinšćica to miejsce gdzie spotkamy wiele pieknych rośliń śródziemnomorskich, piekne krajobrazy i pewną intymnośc. Wioska skupia się wyłącznie na turystyce rodzinnej i kempingowej. Można tu naprawdę odpocząć, są tu wielkie możliwości dla wszelkich form wypoczynku.
Oprócz samego miejsca, w pobliżu Martinščica, znajdują się również turystyczne ciekawe miejsca jak Miholašćica, Stivan i Vidovići.Na wzgórzach wokół tego miejsca znajdują się prehistoryczne fortece, ruiny romańskiego kościoła św. Krzysztofa, fragmenty gotyckiego kościoła św. Kuzme i Damjana. W zatokach nad morzem możemy spotkać ślady dawnych willi.

Wrażenia

Martinšćicę odwiedziliśmy we wrześniu, było tam bardzo spokojnie i cicho. Niewielu turystów, kilka knajpek, lodziarnia, agencja turystyczna. Apartament mieliśmy w pobliżu morza, zaledwie parę kroków od plaży. Wieczorem cisza i piękne światło księżyca, a rano spokojny Jadran i cudowne widoki!

To miasteczko dla osób, które szukają ciszy, spokoju i miejsca na leniwe wakacje. Zarazem jest to świetny punkt wypadowy do wszystkich miejsc na wyspie Cres i Losinj.

     


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 5,00)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku