fbpx
Menu
Wydarzenia

KONKURS ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie Chorwacji ” edycja III

Cromania.pl przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce ogłasza konkurs na najładniejsze zdjęcie z wakacji w Chorwacji!

I miejsce

Voucher na pobyt w obiekcie wakacyjnym w Chorwacji od firmy Novasol.

5 najlepszych fotografii

Ich autorzy otrzymają nagrody od sponsorów.

Trzy najlepsze fotografie zostaną wyeksponowane w siedzibie Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie. 

Co należy zrobić:

Aby wziąć udział w konkursie należy udostępnić ten post na swoim profilu na Facebook oraz wysłać nam zdjęcie z wakacji w Chorwacji na adres: cromania@tlen.pl

Czas trwania konkursu

14 lutego 2018 r. – 30 kwietnia 2018 r.

 

 


REGULAMIN

§1. ORGANIZATOR KONKURSU

 1. Organizatorem Konkursu jest blog Cromania.pl.

 2. Konkurs jest wspierany przez Ambasadę Republiki Chorwacji w Polsce.

 3. Sponsorami (fundatorami) nagród w konkursie są: Novasol Polska Sp. z o.o, Podravka Polska Sp. z o.o., Express Map, ArtMus – IK Izabela Kopeć.

 4. Patronami medialnymi wydarzenia są: Polskie Radio Program Czwarty, Lente Magazyn Śródziemnomorski Julii Wollner, World Travel Show, Magazyn Kontynenty, Waw4Free, Ptak Warsaw Expo.

§2. KATEGORIA TEMATYCZNA KONKURSU

 1. Konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie krajobrazowe wykonane w Chorwacji.

§3. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

 1. Uczestnikiem Konkursu może być pełnoletnia osoba fizyczna zamieszkała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

§4. ZASADY KONKURSU

 1. Każdy uczestnik konkursu musi polubić profil na Facebook – Chorwacja – Cromania.pl – KLIKNIJ

 2. Każdy uczestnik musi udostępnić na swojej osi czasu post z informacją o konkursie zamieszczony na stronie FB – KLIKNIJ

 3. Użytkownik może przesłać maksymalnie dwa zdjęcie o tematyce określonej w §2.

§5. PRZEBIEG KONKURSU

 1. Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 2 zdjęcia konkursowe.

 2. Plik ze zdjęciem musi być czytelny i dobrej jakości. W przypadku wygrania konkursu lub otrzymania wyróżnienia, autor zobowiązuje się do przesłania zdjęcia w rozmiarze, który umożliwia wydruk zdjęcia w formacie A2 lub A3. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac o niskiej jakości technicznej.

 3. Fotografie należy przesyłać na adres e-maila: cromania@tlen.pl z tytułem ‘cromania.pl – konkurs – nazwa zdjęcia – imię, miasto’.

 4. Każdy plik z fotografią powinien zawierać w nazwie – nazwę miejsca wykonania zdjęcia, adres email autora (lub imię i inicjały nazwiska autora), np. „Makarska_kasia@wp.pl.jpg”.

 5. W wiadomości e-mail uczestnik konkursu może podać pozostałe szczegóły zdjęcia i autora.

 6. Zgłoszenia/zdjęcia konkursowe należy wysłać do dnia 30 kwietnia 2018 r. do godz. 23.59 (decydujący będzie znacznik czasu serwera organizatora konkursu). Prace nadesłane po tym terminie, nie będą rozpatrywane.

§5. OŚWIADCZENIA

 1. Uczestnik konkursu oświadcza, że posiada prawa autorskie (w tym majątkowe) odnośnie przesłanego zdjęcia oraz udziela bezpłatnej bezterminowej nieograniczonej terytorialnie wyłącznej licencji organizatorowi konkursu na publiczną prezentację zdjęcia w postaci publikacji internetowej, druku oraz ekspozycji zewnętrznej i innych wymaganych do realizacji konkursu i ogłoszenia wyników polach eksploatacji na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz Republiki Chorwacji.

 2. Uczestnik oświadcza, że dane przekazane zgodnie z wytycznymi §4 nie są danymi osobowymi i nie naruszają praw osób trzecich, a jeżeli zdjęcie prezentuje wizerunek osób trzecich uczestnik posiada wszelkie niezbędne zgody lub pełnomocnictwa umożliwiające na publiczną prezentację wizerunku tych osób.

 3. W przypadku nieprawdziwości oświadczeń pkt 1 oraz 2 niniejszego paragrafu Uczestnik zobowiązuje się naprawić szkodę osobie trzeciej, której naruszenie dotyczy oraz pokryć wszelkie związane w tym koszty.

§6. OCENA PRAC I OGŁOSZENIE WYNIKÓW

 1. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora konkursu dokona wstępnej selekcji zdjęć nadesłanych na konkurs i wyłoni maksymalnie 200 najlepszych zdjęć spełniających warunki konkursu, które zostaną zakwalifikowane do rundy finałowej.

 2. Finałowa komisja konkursowa składająca się m. in. z reprezentantów Ambasady Republiki Chorwacji, redaktorów bloga Cromania.pl, przedstawicieli sponsorów oraz sympatyków Chorwacji, dokona wyboru zdobywcy 1 miejsca oraz prac wyróżnionych. Przy czym komisja zastrzega sobie prawo do ustalenia ilości prac wyróżnionych.

 3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo nie wyłaniania zwycięzców, jak i przyznawania miejsc ex aequo.

 4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie. Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas jej wręczenia. Dokładny termin i miejsce ogłoszenia wyników zostanie podane do wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

 5. Wśród uczestników konkursu zostaną przydzielone następujące nagrody:

  1. miejsce pierwsze – voucher na pobyt w obiekcie wakacyjnym w Chorwacji ufundowany przez firmę Novasol,

  2. wyróżnienia – upominki ufundowane przez Podravka Polska Sp. z o.o., Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Express Map, ArtMus – IK Izabela Kopeć.

  3. Szczegółowych informacji o nagrodach udzielają sponsorzy.

 6. Nagrody zostaną wydane przez sponsorów podczas ogłoszenia wyników konkursu, które odbędzie się w siedzibie Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

 7. W przypadku wycofania się sponsora organizator konkursu nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności oraz zamieści stosowną informację w materiałach informacyjnych dotyczących konkursu.

 8. Sponsor, jako podmiot wydający nagrody w konkursie, jest płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych należnego od nagród wygranych w konkursie przez uczestników i odprowadzi należny podatek od nagród.

 9. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na blogu Cromania.pl nie wcześniej niż 20 maja 2018 r.

 10. Zwycięzca konkursu jest zobligowany do przygotowania pełnej relacji ( opis oraz zdjęcia) z wyjazdu do Chorwacji, która zostanie umieszczona na blogu Cromania.pl do końca września 2018 roku. Organizatorzy konkursu mogą wykorzystywać zdjęcia, które zostaną wykonane przez zwycięzców konkursu w czasie wycieczki do Chorwacji.

§7. NAGRODA GŁÓWNA

 1. Nagrodę główną stanowić będzie voucher rabatowy o wartości 1000 PLN ufundowany przez firmę NOVASOL Polska sp. z o.o.. Voucher rabatowy może zostać wykorzystany w ramach jednej rezerwacji obiektu wakacyjnego w Chorwacji dostępnego na stronie internetowej fundatora. Kwota rabatu może być wykorzystana jedynie w celu obniżenia ceny najmu. Obniżeniu nie podlegają ewentualne koszty dodatkowe obowiązujące w wybranym przez Nagrodzonego obiekcie wakacyjnym. Nagroda nie obejmuje także wyżywienie, ubezpieczenie, dojazdu czy świadczeń innych niż najem obiektu wakacyjnego. Nagroda nie może być przekazana osobie trzeciej, a skorzystać z niej może jedynie Nagrodzony. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny. W przypadku wybrania przez Nagrodzonego obiektu wakacyjnego, którego cena najmu będzie niższa niż wartość nagrody, rabat obejmie całą cenę najmu, natomiast pozostała kwota nie będzie mogła zostać wykorzystana. W przypadku, gdy cena najmu wybranego przez Nagrodzonego obiektu wakacyjnego będzie wyższa niż wartość nagrody, Nagrodzony zobowiązuje się dopłacić pozostałą należność zgodnie z zasadami określonymi przez NOVASOL. Zarówno zasady dotyczące płatności, jak i pozostałe zasady, na których mocy dochodzi do zawarcia umowy najmu obiektu wakacyjnego, opisane są w Ogólnych Warunkach Najmu, które dostępne są na stronie internetowej fundatora.

§8. PRZEPISY KOŃCOWE

 1. Regulamin konkursu zostanie opublikowany na blogu Cromania.pl.

 2. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmian zapisów niniejszego regulaminu, a uczestnik konkursu zobowiązuje się śledzić zmiany regulaminu. W przypadku, gdy zmiany regulaminu nie będą akceptowalne przez uczestnika konkursu, uczestnikowi przysługuje prawo do wycofania zgłoszenia konkursowego.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

13 komentarzy

 • A
  29 maja 2018 g. 14:42

  Kiedy te wyniki ?

  Odpowiedz
  • Angelika
   17 czerwca 2018 g. 10:58

   dokładnie:))) czekamy;)

   Odpowiedz
   • agnieszka
    19 czerwca 2018 g. 20:39

    Chyba nie uważnie śledzisz bloga i fp bo już były wyniki.

    Odpowiedz
 • Jozef
  20 kwietnia 2018 g. 07:13

  Wspanialy przezywa wTrogir w Chorwacji było super

  Odpowiedz
 • Alicja
  20 marca 2018 g. 18:28

  Dlaczego moj poprzedni komentarz nie zostal opublikowany? Chce sie dowiedziec, czy wzorem lat poprzednich pierwsze miejsce zarezerwowane jest po raz kolejny dla tej samej pani czy moze dla odmiany zamierzacie nagrodzic kogos innego?

  Odpowiedz
  • agnieszka
   21 marca 2018 g. 11:49

   Szanowna Pani, zdjęcia wybiera jury, które składa się z kilkunastu osób
   Jest tez spacjalna aplikacja, która pozwala nam oceniać zdjęcia bez widoczności imion i nazwisk uczestników. Także to, że wygrała dwa konursy pod rząd ta sama Pani to tylko dlatego, że miała najwięcej punktów. W tej edycji, ze względu na poprzednie lata nie będzie brała udziału.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • M
  5 marca 2018 g. 12:23

  czy na zdj ma byc krajobraz, cos co nas urzekło czy rodzina? lub my sami ??

  Odpowiedz
  • agnieszka
   5 marca 2018 g. 17:54

   Witaj, to jest dokładnie okreslone w regulaminie 🙂

   Odpowiedz
 • Halina Łęgocka
  22 lutego 2018 g. 13:29

  Cudnie spędzone dni w pięknym ,cichym Razanac,,,,Chorwacja mnie zachwyciła to był pierwszy mój pobyt w tym przepięknym kraju i zapewne nie ostatni

  Odpowiedz
 • M.
  20 lutego 2018 g. 17:26

  “Każdy uczestnik musi udostępnić na swojej osi czasu post z informacją o konkursie zamieszczony na stronie FB” – któryś konkretny post z Waszego fan page’a np. pierwszy ogłaszający konkurs czy po prostu liczy się udostępnienie informacji? 🙂

  Odpowiedz
  • agnieszka
   22 lutego 2018 g. 14:59

   Ten który komentujesz 🙂
   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • Anonim
    27 lutego 2018 g. 21:02

    przecież to jakaś paranoja… klikając Wasz link otwiera sie kolejny raz ta sama strona a nie post do udostępnienia.

    Odpowiedz
    • agnieszka
     1 marca 2018 g. 23:08

     Przeciez strona ktorą należy udostepnic to strona konkursu – którą komentujesz!

     Odpowiedz

Napisz odpowiedź