fbpx
Menu
Chorwacja

Czystość i jakość wody w kąpieliskach morskich w Chorwacji

Czystość i jakość wody w kąpieliskach morskich w Chorwacji

Regularne pobieranie próbek i badanie jakości wody w kąpieliskach morskich w Chorwacji rozpoczyna się na początku maja. Próbki są testowane co 15 dni, a aktualizowane wyniki są regularnie publikowane.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie w testowaniu poziomu czystości  morza na plażach wprowadzono wewnętrzne kryteria, dzięki czemu istnieją cztery poziomy i odpowiadające im kolory: morze o wysokim poziomie czystości sanitarnej (niebieski), morze o dobrym poziomie czystości sanitarnej (zielony ), umiarkowanie zanieczyszczone morze (żółte) i zanieczyszczone morze (czerwone). Celem wprowadzenia tych kryteriów jest wskazanie obszarów o bardzo czystym morzu.

Ważnymi czynnikami do klasyfikacji są kolor, przezroczystość, widoczne odpady, widoczna nieostrość mineralna, ale także wartość pH i temperatura morza. Jakość wody w kąpieliskach morskich na plażach całego obszaru przybrzeżnego i wysp jest mierzona od 1988 roku.

Chcesz wiedzieć, które kąpieliska są najczystsze w Chorwacji? Wystarczy, że sprawdzisz w tym linku 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź