fbpx
Menu
Chorwacja

Chorwacja samolotem – lotniska

Podroż do Chorwacji samolotem nie jest tak popularna jak samochodem, jednak coraz więcej przewoźników proponuje bilety do Chorwacji z różnych miast w Polsce.

Jak zacząć?

Planowanie warto rozpocząć od poszukiwania połączeń lotniczych z wybranego lotniska oraz sprawdzania cen biletów, które często są dość wysokie. Zacznij szukać biletów minimum  pół roku przed wyjazdem. Wiele promocji odbywa się na jesieni – możesz wtedy upolować bilety w atrakcyjnej cenie.

Najtańsze połączenia znajdziesz u przewoźników takich jak WizzAir lub Ryanair. Loty możesz już znaleźć od 200 zł w górę. Z Polski możesz dostać się na lotniska do Zagrzebia, Splitu, Zadaru, Dubrownika i Puli.

Często wybieram samolot, jako formę podróżowania i to nie tylko do Chorwacji. Podróżuję od lat, to moja pasja, zresztą w dobie tanich linii lotniczych loty to bardzo wygodna sprawa i szybkie dotarcie do celu. Jednak już kilka razy zdarzyło się, że lot został opóźniony lub odwołany. Był to jednak spory kłopot, bo wszystkie plany zmieniają się w innej chwili, do tego rozczarowanie i nerwy. Zazwyczaj nie mamy wpływu na zaistniałą sytuacje i możemy to traktować jako pech.

Jednak warto wiedzieć, że są firmy jak airhelp.com, które pomagają nam uzyskać odszkodowanie za odwołany lot.

Linie lotnicze wobec swoich pasażerów mają obowiązki i powinny wypłacać odszkodowania tym osobom, którym rzeczywiście to przysługuje. Większość podróżnych zazwyczaj nie podejmuje  starań o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot, a szkoda bo warto.

Przykładowe połączenia z Polski

Poznań – Zadar – Ryanair

Warszawa – Split – WizzAir

Warszawa – Zadar – LOT

Warszawa- Dubrownik – LOT

Warszawa – Zagrzeb – LOT

Warszawa – Pula – LOT

Katowice Split – WizzAir

Kraków – Zadar – Ryanair

Lotniska w Chorwacji

Lotnisko w Zagrzebiu

Znajduje się 10 km od centrum Zagrzebia. Do centrum Zagrzebia możesz łatwo dojechać autobusem, taksówką lub wynająć samochód z lotniska.

Więcej informacji na stronie:Lotnisko Zagrzeb

Lotnisko w Splicie

Znajduje się w miejscowości Kaštela, 24 km od Splitu i 6 km od Trogiru.

Z lotniska do Splitu możesz dojechać autobusem, taksówką lub wynająć samochód.

Więcej informacji na stronie:  Lotnisko Split

Lotnisko w Puli

Znajduje się  6 km od centrum miasta Pula. Do centrum miasta Pula możesz dojechać autobusem, taksówką lub wynająć samochód z lotniska. Autobus kursuje również do Umag, Rovinj, Poreč, Fažana, Rabac, Novigrad i Medulin.

Więcej informacji na stronie:  Lotnisko Pula

Lotnisko w Dubrowniku

Jest również nazywane lotniskiem Čilipi. Znajduje się około 15,5 km od centrum Dubrownika, w pobliżu Čilipi.

Więcej informacji na stronie:  Lotnisko Dubrownik

Lotnisko w Zadarze

Znajduje się 8 km od centrum miasta Zadar, w Zemunik Donji. Do centrum miasta Zadar możesz dojechać autobusem, taksówką lub wynająć samochód z lotniska. Cena biletu autobusowego w jedną stronę wynosi ok. 3 euro.

Więcej informacji na stronie: Lotnisko Zadar

Lotnisko w Osijeku

Więcej informacji na stronie: Lotnisko Osijek

Lotnisko z Rijece

Więcej informacji na stronie: Lotnisko Rijeka

Chorwacja Praktyczny poradnik

Wszystkie informacje dotyczące wyjazdu do Chorwacji, regionów, kuchni najlepszych miejsc i plaż znajdziecie w ebooku.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź