Zagrzeb – Muzeum Zerwanych Związków

 

Zagrzeb – Walentynki

Zagrzeb, gdy zbliżają się Walentynki, pojawia się mnóstwo ofert dla zakochanych par. Zlokalizowany w sercu Europy Zagrzeb ma jednak pomysł na oryginalne spędzenia tego dnia dla osób, którzy nie są zainteresowani typowym celebrowaniem święta zakochanych. Osobom w związkach, które nie lubią Walentynek, a także osobom samotnym czy po niedawnym rozstaniu, które 14 lutego wolałyby nie wstawać z łóżka, Muzeum Zerwanych Związków na pewno przypadnie Ci do gustu.

Croatian-national-theatre-(c) CNTB

Muzeum Zerwanych Związków

Muzeum Zerwanych Związków zostało założone przez byłą parę i koncentruje się na prostym pytaniu: „Co zrobić ze wszystkimi pamiątkami po zakończonym związku?”. Początkowo miała to być wystawa tymczasowa, ale obecnie muzeum znalazło swoje stałe miejsce w Zagrzebiu. Jego kolekcja odwiedza ponad 30 miast na całym świecie, a przy okazji jest uzupełniana o nowe eksponaty.

Zagreb (c) CNTB

Eksponaty w Muzeum w Zagrzebiu

Cała kolekcja Muzeum Zerwanych Związków to przedmioty podarowane przez zwykłych ludzi po tym, jak ich związek się zakończył. Należą do nich m.in. wyrzucone róże, ukradziony na złość toster, a nawet topór użyty do zniszczenia mebli byłej dziewczyny — wszystko to sprawia, że muzeum wyróżnia się na tle typowych walentynkowych ofert. Warto również przeczytać krótkie opisy towarzyszące wystawionym przedmiotom. Każdy gość może także uzupełnić kolekcję muzeum o swój eksponat.

album z zapalek

siekiera suknia slubna wystawa_1 wystawa_2 wystawa_3

Położenie Muzeum

Muzeum mieści się w centrum Zagrzebia, gdzie znajduje się mnóstwo różnorodnych atrakcji. Oprócz samego muzeum można tam odwiedzić wiele galerii sztuki, wyjątkowe zabytki i parki, bądź też pójść na zakupy albo bawić się w nocnych klubach i celebrować bycie singlem. Zamiast przesłodzonego świętowania Walentynek warto zatem zwiedzić to piękne miasto!

 

Licitar – symbol Zagrzebia

A nawet jeśli w którymś momencie święto zakochanych obudzi w kimś romantyka, zawsze może podarować ona sobie (lub ukochanej osobie) serduszko Licitar, czyli kolorowo udekorowany piernik miodowy stanowiący tradycyjny symbol Zagrzebia.

gingerbread_heart-a

 Zagreb_1 (c) CNTB-  

Zagreb_2 (c) CNTB

Więcej informacji o Muzeum Zerwanych Związków można znaleźć pod adresem – zobacz stronę Muzeum

Źródło tekstu:

Chorwacja-logo


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, oceń go:
12345 (średnia ocena: 5,00)
Loading...

Podobne posty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polub nas na Facebooku