fbpx
Menu
Wydarzenia

Zagrzeb 3-ci raz wybrany najpiękniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie!

Zagrzeb – ponownie został wybrany najpiększniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie!
 
W plebiscycie ogłoszonym przed European Best Destinations głosujący zdecydowali, że jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu jest zdecydowanie najpiękniejszy w Europie. Zagrzeb pokonał w tej konkurencji 30 miast i obronił tytuł, który przyznanno mu już po raz trzeci z rzędu!

W głosowaniu na portalu European Best Destination uczestniczyło 200.596 osób z 131 państw. Swój głos na Zagrzeb oddało 38.830. Drugie miejsce zajął francuski Colmar z liczbą głosów 24.625, a trzeci był Wiedeń z 16.354 głosy.

Dla miasta Zagrzeb ten tytuł nie tylko jest znakiem uznania, ale przekłada się równiez na realny wzrost przyjazdów i noclegów w mieście. W pierwszych 9 dniach tegorocznego Jarmarku zanotowano 37.685 przyjazdów gości (co oznacza wzrost 28% w stosunku do zeszłego roku) i 68.480 noclegów (wzrost o 23%).

European Best Destinations to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Od 2009 roku organizacja we współpracy z biurami turystycznymi i organizacją EDEN promuje lepsze zrozumienie bogactwa i różnorodności w Europie. Portal ma ponad 4.2 mln czytelników i tysiące fanów w mediach społecznościowych.

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

1 Comment

  • Piotrek
    21 czerwca 2018 g. 11:34

    To znaczy, żeby było jasne, Chorwaci mają niesamowitą umiejętność łączenia się w celu promocji kraju, zatem, ponownie, skrzynęli się i głosowali…sami na siebie 😀 Nie odbiera to jednak uroku jarmarkowi w Zagrzebiu.

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź