fbpx
Menu
Północna Dalmacja / Wyspy / Zadar

Wyspa Ugljan – region Zadaru

Położenie

Wyspa Ugljan leży naprzeciwko Zadaru. Przeprawa promem trwa zaledwie kilka minut z Zadaru (cena przeprawy wynosi 110 kN ). Promem najlepiej udać się rano w dni powszednie, aby uniknąć tłumu. Połączenia promowe – Jadrolinija. Płynąc promem możemy podziwiać przepiękny widok na Zadar i góry Velebit.

Plaża Luka

Warto udać się na tą plażę, gdyż uchodzi za jedną z najładniejszych na wyspie. Warto tu odpocząć oraz popływać w  krystalicznie czystej wodzie. Plaża jest przyjazna dla rodzin z dziećmi!

Zadar i okolice – co zwiedzić?

Jeśli wybierasz się do Zadaru lub okolic to w tym przewodniku znajdziesz najlepsze miasteczka, atrakcje, plaże, gotowe plany zwiedzania, konoby, bary, winiarnie, wszystkie miejsca kierują do google maps – zobacz 

Twierdza Sv. Mihovil

Z twierdzy rozciąga się niesamowity widok na Preko, Zadar i okoliczne wyspy. Nie jest tu łatwo się dostać, ale warto! Samo miejsce nie jest urokliwe z powodu bombardowań II wojny światowej. Jednak z twierdzy rozciąga się niesamowity widok na Preko, Zadar i okolicznych wysp!

Warto

Warto zaplanować sobie cały dzień, aby odkryć piękno tej wyspy. Piękne plaże, ukryte wioski rybackie oraz twierdza z której rozpościera się widok na  Preko, Zadar i dziesiątki innych wysp! Na pewno znajdziemy tu ciszę i spokój, a bliskość Zadaru zapewni nam rozrywki! To miejsce na wymarzony urlop!

Noclegi – polecane – kliknij w zdjęcie
Źródło: europeanbestdestinations.com

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

1 Comment

  • Gośka
    4 października 2017 g. 10:41

    Wyspa i okolice piękne,przeprawa promowa niedroga napewno na drugi zkorzystam i z rodziną zwiedzę🤔

    Odpowiedz

Napisz odpowiedź