fbpx
Menu
Park narodowy Krka / Parki Narodowe

Wiszący most w Parku Narodowym Krka – nowa atrakcja

Wiszący most w Parku Narodowym KRKA. Nowy projekt mostu wiszącego dla pieszych w NP Krka.

Wiszący most – trzeci najdłuższy na świecie

Wiszący most będzie trzecim najdłuższym na świecie i drugim najdłuższym w Europie, połączy średniowieczne fortece Nečven i Trošenj przez kanion rzeki Krka. 

Jak dotrzeć do Parku Krka i co zobaczyć – zobacz tu

Most wiszący

Budowa mostu o długości 462,5 m rozpocznie się w przyszłym roku, planowo budowa zajmie półtora roku, choć wszystko będzie zależało od szybkości dokumentacji i niezbędnych licencji. Oprócz mostu planowane są również trasy dojazdowe do twierdz w Nečven i Trošenj. Most jest mostem wiszącym w stylu tybetańskim, aby miał mniej ingerujący wpływ na sam obszar i naturalne piękno, które tam się znajduje. 

140 metrów nad rzeką

Most znajduje się na 140 metrów nad rzeką i ma połączyć funkcję chodnika dla pieszych z punktem widokowym i zapewni bezpośrednie wrażenia krajobrazowe.

“Realizacja tego projektu znacznie wydłuży okres zwiedzania i połączy lewy i prawy brzeg Krka, aby uczynić go kompletnym celem turystycznym. Dopiero wraz z rozwojem turystyki wzdłuż rzeki Krka możemy spodziewać się nowych inwestycji i zatrudnienia “- powiedział Budanko i Šarić.

 

 

Źródło: www.total-croatia-news.com

Źródło zdjęć: npkrka.hr

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź