fbpx
Menu
Chorwacja

Wiedeń – co zobaczyć

Wiele z osób, które jadą do Chorwacji jedzie przez Austrię, a tym samym przez Wiedeń. Większość tylko przez niego przejeżdża, ale Wiedeń to nie tylko dobre miejsce na nocleg w trasie do Chorwacji, ale również wspaniałe miasto, które warto zwiedzić.

Przez wiele lat sami tylko mknęliśmy i widzieliśmy za oknami piękne dzieła architektury Wiednia! Jednak przy okazji ostatniej podróży do Chorwacji  postanowiliśmy zatrzymać się w Wiedniu na nocleg i zwiedzić miasto. Jak wiadomo Wiedeń to jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Co warto zobaczyć w Wiedniu

Wiedeń jedno z najpiękniejszych miast w Europie, co rok przez niego przejeżdżaliśmy, aż w końcu zdecydowaliśmy, że trzeba tę okazje wykorzystać i go zwiedzić. Z apartamentów możemy dojść do centrum w 30 minut.

Warto zobaczyć słynne zabytki jak: Katedra św. Szczepana, Opera Narodowa, Hofburg lub zwiedzanie zabytkowej Ringstrasse, gdzie można podziwiać najbardziej ekskluzywne hotele w Wiedniu i najważniejsze budynki rządowe, takie jak Parlament lub Ratusz.

            

Teatr Zamkowy Burgtheater

Burgtheater  to teatr w Wiedniu, który został oficjalne otwarty 14 marca 1741 roku.

Dzielnica Muzeów

Wiedeń ma wiele muzeów, które warto zobaczyć. Dzielnica muzeów jest usytuowana na krańcach Starego Miasta, w dawnych cesarskich stajniach dworskich, rozciąga się na powierzchni około 60.000 m2. Znajdują się tu instytucje z zakresu różnych dziedzin sztuki, restauracje, kawiarnie i sklepy, tworząc kombinację barokowych budynków i nowoczesnej architektury.W Museumsquartier znajdziecie MumoK (Museum of Modern Art) i Leopold Museum. Naprzeciwko znajduje się Muzeum Historii Naturalnej i Historii Sztuki w Wiedniu.  W pobliżu Opery Narodowej można zwiedzić Albertinę ze swoimi kolekcjami graficznymi – a tuż za rogiem podziwiać hot doga na legendarnym i najpopularniejszym stoisku do kiełbasek w wiedeńskim Bitzinger`s Würstelstand. Znajdziemy tu galerie, restauracje, kawiarnie i sklepy.

Pałac Schöbrunn

Pałac Schönbrunn to jeden z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie.Dawna letnia rezydencja Habsburgów zachwyca cesarskimi pomieszczeniami paradnymi oraz imponującymi projektami ogrodowymi. Tu mieszkali kiedyś Maria Teresa, cesarz Franciszek Józef, cesarzowa Elżbieta i inne osobistości. Otoczony jest pięknym założeniem parkowym, w jego sąsiedztwie znajduje się Palmiarnia, Glorietta i najstarszy działający ogród zoologiczny. Znajduje się blisko apartamentów, które wynajmowaliśmy.

Prater

Najładniejszy park Wiednia! Położony między Dunajem a Kanałem Dunajskim. Jest to największy teren rekreacyjny w Wiedniu. Jest znany przede wszystkim przez park rozrywki – Wiener Riesenrad – diabelski młyn z którego możemy obejrzeć panoramę miasta. Znajdziemy tu rozległe tereny zielone, gdzie warto zorganizować piknik lub udać się na piwo do jednej z najbardziej znanych i latem najpopularniejszych karczm w Wiedniu.

Kulinaria

Wino to jeden z najważniejszych smaków Wiednia – trzeba spróbować „Wiener Gemischte Satz”. Warto odwiedzić dzielnicę Grinzing i poznać winiarską historię miasta. Znajdziemy tu klimatyczne winiarnie. To naprawdę ciekawa opcja na miły wieczór, a do tego piękne widoki!

Kawiarnie to tradycja Wiednia, jest ich tu ponad dwa tysiące. Do kawy możemy spróbować słynnego Tortu Sachera, który jest serwowany w kawiarni w Hotelu Sacher. 

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź