fbpx
Menu
Chorwacja

Powódź w Zadarze

Dziś 11.09.2017 r. w Chorwacji nastąpiło załamanie pogody, w tym bardzo silne opady deszczu i gwałtowne burze.

Silna burza burza sparaliżowała Zadar i jego okolic. Zalała wiele dróg, budynków, w tym szpital w Zadarze, gdzie anulowano operacje i specjalistyczne badania. Woda nie nadaje się do picia. Na zalanym obszarze wokół Zadaru pomaga wojsko.

W ciągu ostatnich 24 godzin spadło nawet 341 litrów deszczu na metr kwadratowy, zgodnie z danymi na lotnisku Resnik. Rekord września nie zostanie przekroczona.

Powódz odczuli również mieszkańcy w pobliżu Zadaru –  Bibinje , Sukosan , Nin i Biograd. Woda w sieci wodociągowej jest też do sprawdzenia, także lepiej  przegotować przed spożyciem.

Źródło: vijesti.hrt.hr/404541/prolom-oblaka-u-zadru

Zdjęcie główne: radio.hrt.hr, Zdjęcie: Dino Stanin / Pixsell

 

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź