fbpx
Menu
Chorwacja

Powódź w Zadarze

Dziś 11.09.2017 r. w Chorwacji nastąpiło załamanie pogody, w tym bardzo silne opady deszczu i gwałtowne burze.

Przez wiele lat odpowiadając na pytania moich czytelników stworzyłam serię e-booków, które, wg dotychczasowych czytelników, są bardzo pomocne w czasie pobytu w Chorwacji ze względu na swój praktyczny charakter oraz idealne dopasowanie do czytania na ekranie telefonu komórkowego.

Silna burza burza sparaliżowała Zadar i jego okolic. Zalała wiele dróg, budynków, w tym szpital w Zadarze, gdzie anulowano operacje i specjalistyczne badania. Woda nie nadaje się do picia. Na zalanym obszarze wokół Zadaru pomaga wojsko.

W ciągu ostatnich 24 godzin spadło nawet 341 litrów deszczu na metr kwadratowy, zgodnie z danymi na lotnisku Resnik. Rekord września nie zostanie przekroczona.

Powódz odczuli również mieszkańcy w pobliżu Zadaru –  Bibinje , Sukosan , Nin i Biograd. Woda w sieci wodociągowej jest też do sprawdzenia, także lepiej  przegotować przed spożyciem.

Źródło: vijesti.hrt.hr/404541/prolom-oblaka-u-zadru

Zdjęcie główne: radio.hrt.hr, Zdjęcie: Dino Stanin / Pixsell

 

TOP5 najpopularniejsze apartamenty w tym tygodniu:
Brač > Villa Slika
Pag > Mandre Island Pag
Ploče > Apartman Sanja
Mljet > Villa Evita Apartments
Korcula > Apartments Prigradica
... i wiele innych ZOBACZ

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź