fbpx
Menu
Istria / Kuchnia

Pierwsza gwiazdka Michelin w Chorwacji

Pierwsza gwiazdka Michelin w Chorwacji

Pierwszorzędne wina, wykwintne białe trufle i najwyższej klasy oliwy – śródziemnomorska kuchnia regionów Chorwacji od lat niezmiennie zachwyca amatorów kulinarnych doświadczeń z całego świata. Dbałość o tradycję, różnorodność smaków i najwyższą jakość składników to znaki szczególne chorwackiej kuchni. KLIKNIJ

Pierwsza gwiazdka Michelin w Chorwacji

Pierwsza gwiazdka Michelin w Chorwacji

Monte w Rovinj

Walory te zostały zauważone i docenione przez przedstawicieli prestiżowego kulinarnego przewodnika Michelin, którzy pierwszą gwiazdę w Chorwacji przyznali restauracji Monte z miejscowości Rovinj. Oprócz restauracji uhonorowanej gwiazdą, w przewodniku znajduje się także wiele innych lokali polecanych przez krytyków kulinarnych związanych z przewodnikiem. Turystyka kulinarna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, dlatego turyści, którzy cenią sobie najwyższą jakość usług gastronomicznych, mogą już dziś wybrać się w kulinarną podróż po Chorwacji, szlakiem restauracji wpisanych do przewodnika Michelin.

Pierwsza gwiazdka Michelin w Chorwacji

Zdjęcia- www.monte.hr

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź