fbpx
Menu
Wydarzenia

James Bond w Dubrowniku w 2018

Daniel Craig nakręci w Dubrowniku 25. film o przygodach Bonda. Oczekuje się, że Chorwacja zarobi miliony na nadchodzącym filmie, nie mówiąc już o dodatkowej reklamie i przyszłej turystyce.
Według źródła, lokalizacje dla filmu Bond są nadal w toku negocjacji, choć Dubrownik jest wymieniany jako jedyna lokalizacja w Chorwacji.

W ciągu ostatnich kilku lat Chorwacja, zwłaszcza Dalmacja, była setem licznych hollywoodzkich hitów i przebojów. Gwiezdne Wojny mają trafić na ekrany tej zimy. W grudniu odbędzie się również premiera najnowszej serii Kanałów Historii Knightfall, a następnie wiosną 2018 roku Leonardo Di Caprio wyprodukował Robin Hooda: Origins will be broadcast. Wszystkie te produkcje zostały częściowo nagrane w Dubrowniku. Nie wspominając o ostatnim sezonie Game of Thrones, gdzie w krótce rozpocznie się filmowanie.

Seria Game of Thrones zarobiła miliony euro dla miasta i kraju. Instytut Ekonomii Zagrzebia ogłosił w lipcu, że tylko wycieczki turystyczne oparte na serii inspirowanej cyklem George’ a R. R. Martina “Lód i ogień” zarobiły około 130 milionów euro.

Korzyści finansowe Robin Hooda oszacowano na 40 do 60 milionów kun, samo nagrywanie filmu trwało zaledwie dwa tygodnie.

James Bond mógł zaćmić Robin Hooda, a nawet pchnąć Game of Thrones. Ostatni film “Spectre” miał budżet 300 milionów dolarów i szacunki sugerują, że filmowanie w Dubrowniku może kosztować od czterech do sześciu milionów Kuna dziennie. Po więcej szczegółów są ujawnione na temat wielkości produkcji w Dubrowniku i lokalizacjach wymagane wymagane lepsze oszacowanie budżetu, a potencjalne zyski dla Chorwacji, mogą być wykonane.

Te szczegóły mogą zająć trochę czasu, aby wyjść, jak to się wydaje, że firma produkcyjna są nadal irytuje byłego burmistrza Dubrownika, Andro Vlahusic, do ogłoszenia, że Bonda miał używać Dubrownik jako lokalizację.

W nowym filmie Daniel Craig wymierzy się przeciwko niewidomemu, ale pomysłowemu złoczyńcy w kontekście organizacji przestępczej zwanej Union. Scenarzyści ogłosili, że będzie to znakomita kontynuacja cieszącego się dużym powodzeniem “Spectre”, opartego na “Nigdy nie marzenia o umieraniu” Raymonda Bensona i zatytułowanego “Shatterhand’ a”.

Główny producent “Bond” Barbara Broccoli ciężko pracuje, aby ponownie zaangażować Adele’ .

Poza Dubrownikiem, nowy film Bond zostanie sfilmowany na miejscu we Francji i Japonii.

Źródło: thedubrovniktimes.com

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź