fbpx
Menu
Chorwacja

Jak dojechać do Chorwacji – lipiec 2020

Dojazd do Chorwacji – lipiec 2020

W tej chwili dojazd do Chorwacji jest możliwy. Chorwacja ma otwarte granice.

Wniosek

Przed wyjazdem należy wypełnić wniosek. Najlepiej go wydrukować i pokazać na granicy chorwackiej. Wniosek do pobrania na stronie: entercroatia.mup.hr/

Przestrzeganie instrukcji epidemiologicznej

Jedynym warunkiem dla wjazdu jest konieczność przestrzegania instrukcji epidemiologicznej, którą turyści otrzymują podczas wjazdu do Chorwacji.

Instrukcja pod linkiem: Instrukcja epidemiologiczna w Chorwacji

Wszystkie informacje znajdują się tu: Strony ministerstwa

oraz tu: Strona Ambasady w Zagrzebiu

Kwarantanna w Polsce

Należy pamiętać, że po powrocie z Chorwacji już nie obowiązuje nas 14-to dniowa kwarantanna w Polsce. 

Dojazd do Chorwacji na dzień 08.07.20 r.

Należy pamiętać, aby przed podróżą dokładnie zapoznać się z wymogami warunkującymi przejazdy tranzytowe przez kolejne państwa w drodze z Polski do Chorwacji.

Większość czytelników w ostatnich dniach ( 18.06.2020) podróżowała do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię lub Słowenię i Węgry. Jednak należy zwrócić uwagę przed wyjazdem na strony rządowe, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Tranzyt w drodze do Chorwacji

 • TRANZYT przez Austrię możliwy

Tranzyt jest możliwy bez ograniczeń.

Informacje z Austrii

 • TRANZYT przez Słowację możliwy

Zgodnie decyzją władz słowackich od godziny 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku zniesione zostają dotychczasowe obostrzenie w ruchu osobowym z terytorium Polski. Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

Możliwy będzie zarówno tranzyt w kierunku Polski jak i z Polski do innych krajów UE (Austria, Czechy, Węgry). Zniesione zostają obostrzenia w zakresie swobodnego przemieszczania się z Polski przez terytorium Słowacji w celach służbowych, zawodowych, turystycznych, odwiedzin i innych.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Węgry mozliwy

Od 18 czerwca br. obywatele RP mogą swobodnie, bez obowiązku odbycia kwarantanny wjechać na terytorium Węgier.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Niemcy możliwy

Swobodny przejazd przez przejścia graniczne.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Czechy

Tranzyt przez Czechy jest możliwy.

Ze skutkiem od północy z poniedziałku 29.6. na wtorek 30.6. Republika Czeska otworzyła swoje granice również z woj. śląskim. Przy przekraczaniu granice nie będzie konieczne przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Zniknie też obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przejściu na stronę czeską.

Reżim graniczny na całej długości granicy czesko-polskiej na chwiłę obecną powraca do stanu przed wybuchem pandemii COVID-19.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez BiH – możliwy korytarz Neum

Polacy mogą wjechać do Bośni i Hercegowiny przez tzw. korytarz w Neum, przejazd do Dubrownika lub na Pelješac. Nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do “właściwej” Bośni i Hercegowiny;

Na chwilę OBECNĄ można wjeżdżać ponownie na podstawie dowodu osobistego, jak to było do tej pory.

Paszport obowiązuje w przypadku:

 • w celach biznesowych, po okazaniu na granicy negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu 48 h oraz zaproszenia bośniackiej osoby prawnej;
 •  jeśli są małżonkami obywatela BiH;
 •  jeśli są zawodowymi kierowcami, których tranzyt przez BiH trwa nie dłużej niż 12 godzin.

Cały czas obowiązuje zielona karta.

 • TRANZYT przez Słowenię możliwy

Tranzyt przez Słowenię jest możliwy. Nocleg możliwy.

17 lipca 2020 Polska została umieszczona na tzw. zielonej liście, czyli włączona do słoweńskiej listy bezpiecznych państw. Oznacza to, że wjazd i tranzyt obywateli RP przez Słowenię odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń

Tu dostępna informacja

Źródło danych:

www.gov.pl
Ambasada RP w Zagrzebiu

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

2 komentarze

 • Szymon
  2 lipca 2020 g. 12:49

  Nie znalazłem nigdzie info jak szybko dostaje się odpowiedź w sprawie wniosku z entercroatia.mup.hr. Jest to dla mnie kluczowe, bo nie wiem czy wyrobię się z dowodami tymczasowymi dla dzieci. Muszę mieć ich nr dow. os.

  Odpowiedz
 • Maciej
  19 czerwca 2020 g. 20:41

  Tranzyt przez Slowenie jest możliwy przez okres 24 godzin. Nie ma możliwości nocowania w Słoweni jeśli jest się tylko tranzytem. Informację uzyskałem dzwoniąc do konsulatu Słowenii w Polsce dn. 17.06.2020. Uprzejma Pani mi wszystko wyjaśniła. Dobrze jest mieć przy sobie potwierdzenie rezerwacji w Chorwacji . Przyspieszy to procedurę w wypadku kontroli służb granicznych , bądz Policji . Lecz nie jest ona wymagana . Dla zaoszczędzenia wielu pytań i czasu lepiej ją mieć . Dziekuję za informację . Pozdrawiam i zycze udanego Chorwackiego “wypieku słonecznego ” 😉

  Odpowiedz

Napisz odpowiedź