Menu
Chorwacja

Jak dojechać do Chorwacji – lipiec 2020

Dojazd do Chorwacji – lipiec 2020

W tej chwili dojazd do Chorwacji jest możliwy. Chorwacja ma otwarte granice.

Wniosek

Przed wyjazdem należy wypełnić wniosek. Najlepiej go wydrukować i pokazać na granicy chorwackiej. Wniosek do pobrania na stronie: entercroatia.mup.hr/

Przestrzeganie instrukcji epidemiologicznej

Jedynym warunkiem dla wjazdu jest konieczność przestrzegania instrukcji epidemiologicznej, którą turyści otrzymują podczas wjazdu do Chorwacji.

Instrukcja pod linkiem: Instrukcja epidemiologiczna w Chorwacji

Wszystkie informacje znajdują się tu: Strony ministerstwa

oraz tu: Strona Ambasady w Zagrzebiu

Kwarantanna w Polsce

Należy pamiętać, że po powrocie z Chorwacji już nie obowiązuje nas 14-to dniowa kwarantanna w Polsce. 

Dojazd do Chorwacji na dzień 08.07.20 r.

Należy pamiętać, aby przed podróżą dokładnie zapoznać się z wymogami warunkującymi przejazdy tranzytowe przez kolejne państwa w drodze z Polski do Chorwacji.

Większość czytelników w ostatnich dniach ( 18.06.2020) podróżowała do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię lub Słowenię i Węgry. Jednak należy zwrócić uwagę przed wyjazdem na strony rządowe, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Tranzyt w drodze do Chorwacji

 • TRANZYT przez Austrię możliwy

Tranzyt jest możliwy bez ograniczeń.

Informacje z Austrii

 • TRANZYT przez Słowację możliwy

Zgodnie decyzją władz słowackich od godziny 6.00 w dniu 20 czerwca 2020 roku zniesione zostają dotychczasowe obostrzenie w ruchu osobowym z terytorium Polski. Polska została dodana do listy państw, które zostały uznane za bezpieczne pod względem zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

Możliwy będzie zarówno tranzyt w kierunku Polski jak i z Polski do innych krajów UE (Austria, Czechy, Węgry). Zniesione zostają obostrzenia w zakresie swobodnego przemieszczania się z Polski przez terytorium Słowacji w celach służbowych, zawodowych, turystycznych, odwiedzin i innych.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Węgry mozliwy

Od 18 czerwca br. obywatele RP mogą swobodnie, bez obowiązku odbycia kwarantanny wjechać na terytorium Węgier.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Niemcy możliwy

Swobodny przejazd przez przejścia graniczne.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez Czechy

Tranzyt przez Czechy jest możliwy.

Ze skutkiem od północy z poniedziałku 29.6. na wtorek 30.6. Republika Czeska otworzyła swoje granice również z woj. śląskim. Przy przekraczaniu granice nie będzie konieczne przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Zniknie też obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przejściu na stronę czeską.

Reżim graniczny na całej długości granicy czesko-polskiej na chwiłę obecną powraca do stanu przed wybuchem pandemii COVID-19.

Tu dostępne informacje

 • TRANZYT przez BiH – możliwy korytarz Neum

Polacy mogą wjechać do Bośni i Hercegowiny przez tzw. korytarz w Neum, przejazd do Dubrownika lub na Pelješac. Nie jest możliwy postój w Neum, ani wjazd do „właściwej” Bośni i Hercegowiny;

Na chwilę OBECNĄ można wjeżdżać ponownie na podstawie dowodu osobistego, jak to było do tej pory.

Paszport obowiązuje w przypadku:

 • w celach biznesowych, po okazaniu na granicy negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu 48 h oraz zaproszenia bośniackiej osoby prawnej;
 •  jeśli są małżonkami obywatela BiH;
 •  jeśli są zawodowymi kierowcami, których tranzyt przez BiH trwa nie dłużej niż 12 godzin.

Cały czas obowiązuje zielona karta.

 • TRANZYT przez Słowenię możliwy

Tranzyt przez Słowenię jest możliwy. Nie ma możliwości noclegu.

Z obowiązku 14-dniowej kwarantanny zwolnione są osoby w tranzycie, pod warunkiem opuszczenia terytorium RSI w nieprzekraczalnym czasie 12 godzin. Oznacza to, że osoba musi w tym czasie opuścić terytorium 🇸🇮 , a przejazd przez 🇸🇮 musi odbyć się bez zbędnego i niepotrzebnego zatrzymywania się i opuszczania trasy tranzytowej. Podczas przejazdu mogą mieć miejsce niezbędne postoje w tranzycie np. na tankowanie paliwa, potrzeby fizjologiczne. Nocleg nie jest dozwolony (za wyjątkiem tranzytu TIR).

Tu dostępna informacja

Źródło danych:

www.gov.pl
Ambasada RP w Zagrzebiu

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

  Napisz odpowiedź