fbpx
Menu
Chorwacja

Istria – Najdłuższa kolejka linowa w Europie – nowa atrakcja

Na Istrii powstanie nowa atrakcja dla turystów. Najdłuższa kolejka linowa w Europie.

croatia.hr

Kolejka linowa na Istrii

Trasa kolejki linowej o długości 4 700 metrów połączy miasteczko Medveja na Riwierze Opatijskiej ze szczytem Vojak na górze Učka w północno-zachodniej Chorwacji. 

Kolejka linowa jest częścią większego projektu, gdyż centrum dla odwiedzających na szczycie góry Učka zostało już ukończone. Przy dolnej stacji kolejki planowana jest dodatkowo budowa mariny i parkingu.

Istria – co zwiedzić

kolejka Ucka

zicaraucka.hr

zicaraucka.hr

Mapa

Projekt

Długość trasy ma wynosić ok. 4700 metrów z 1310 metrami różnicy wysokości i prawdopodobnym czasem przejazdu ok. 8,5 minuty. Wagoniki będą mogły mieścić 60 pasażerów, a przepustowość kolejki będzie wynosić 310 osób na godzinę. 

Prace w projekcie kolejki linowej mają się rozpocząć w 2020 roku i szacuje się, że potrwają ok. 15 miesięcy. 

Istria-culture.com

 

 

Źródło: croatiaweek.com, zicaraucka.hr

O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź