fbpx
Menu
Chorwacja

Chorwacja – inspiracje na wyjazd w 2022 roku

Rovinj

Jedno z najbardziej romantycznych miasteczek jakie znam oraz perełka Istrii. Cudowne klimatyczne uliczki, bajeczne widoki, wspaniała atmosfera. Trzeba tu być za dnia, kiedy piękne słońe odbija kolory starych kamienic i wieczorem, kiedy czuć zapach wina i owoców morza, a w konobach przesiadują tłumy turystów.

Wyspa Hvar

Wspaniała wyspa Hvar, z kwitnącym życiem nocnym, sceną barową i restauracyjną, była numerem jeden wśród Niemców, z większą liczbą podróżnych, w tym wyspą na ich chorwackiej trasie, niż w jakimkolwiek innym miejscu w kraju.

Žuljana – Półwysep Pelješac

Žuljana to mała wioska rybacka znajdująca się w południowo-zachodniej części Półwyspu Pelješac w południowej Dalamcji. Z tej miejscowości roztacza się wyjątkowo uroczy widok na wyspę Mljet. Morze w tych rejonach jest dość płytkie, dlatego miejsce jest idealne dla rodzin z dziećmi. Idealne miejsce, aby cieszyć się naturą, i zbadać wiele ukrytych zatok i małych kamienistych plaż w okolicy. Najbardziej popularna jest plaża Vucina się w zatoce o tej samej nazwie.

Jeziora Plitvickie

Plitvice to piękne miejsce, wspaniałe plenery. Turyści przeznaczają zazwyczaj dzień w swojej trasie na zwiedzanie jezior tarasowych, tryskających wodospadów i naturalnego piękna Parku Narodowego Jezior Plitwickich. To cudna  wycieczka i niezapomniane chwile.

Wyspa Pag

Imprezowa wyspa Pag również zajmuje ważne miejsce w sercach Polaków. Jedni szukają spokojnych plaż, a inni chcą  sprawdzić kluby plażowe na wyspie i wygrzewać się w krystalicznie czystych wodach północnego Adriatyku.

Brela

Brela to klimatyczne miasteczko na Riwierze Makarskiej, które słynie z pięknych plaż, które są wyróżnione błękitną flagą – symbol najwyższej jakości i czystości. Góry schodzące do morza i cudowne plaże! To miejsce pokocha każdy.


Chorwacja Cromania


Cavtat

Eleganckie miasteczko w pobliżu Dubrownika, okazała promenada z pięknymi palmami, mnóstwo kawiarni, restauracji i drogich jachtów. W okolicy piękne plaże w tym znana i spektakularna Pasjača.

Trogir

Niedaleko Splitu leży dobrze zachowane Stare Miasto w Trogirze, najlepiej znane z mieszanki renesansowych, barokowych i romańskich budynków oraz okazałej  promenady z palmami.

Mocno zalesiona wyspa Korčula, otoczona jednymi z najczystszych wód Adriatyku, jest popularnym wyborem dla wielu turystów odwiedzających Chorwację.


O autorze

Agnieszka - autorka najpopularniejszego polskiego bloga o Chorwacji – Cromania.pl. Od pięciu lat inspiruję Polaków do odwiedzania tego kraju. Pokazuję, że Chorwacja to nie tylko takie znane miasta jak Dubrownik czy Zadar, że warto zboczyć z popularnych szlaków i udać się w mniej znane miejsca, jeszcze nie odkryte przez masową turystykę! Jestem również pomysłodawczynią największego konkursu fotograficznego w Polsce dla miłośników Chorwacji ” Twoje zdjęcie w Ambasadzie”, który od 3 lat organizuje przy wsparciu Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.

Brak komentarzy

    Napisz odpowiedź